Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
15/06/2019 - 17:05

Podegrodzie: szukają rodzin zastępczych dla bezdomnych psów. Dołączysz?

Gmina Podegrodzie nie ma własnego schroniska. Wszystkie bezdomne psy z terenu tej gminy trafiają do Nowego Targu a tam tak tłoczno, że odmawiają przyjęcia. Podobny problem dotykał też Nowego Sącza. Jednak samorządowcy nie chcą psiaków zostawić samym sobie i szukają chętnych do zapewnienia im domu tymczasowego. Jak to wygląda w szczegółach?

Zobacz też: Przedsiębiorca ratuje psy ze schroniska. Piękna historia

Do czasu budowy schroniska w Nowym Sączu na Tłokach bezdomniaki – to określenie używane przez wolontariuszy – też trafiały do Nowego Targu. Od niedawna dla kilku na mocy specjalnego porozumienia znajduje się miejsce w schronisku w Wielogłowach prowadzonego przez gminę Chełmiec.

Podegrodzie zostało samo na placu boju. A wszyscy wiemy, że w wakacje zawsze psów bezdomnych jest więcej. Wiele z nich jest po prostu wyrzucana, bo wadzą w drodze na urlop. Co w tej sytuacji zrobić gdy Nowy Targ odmówi przyjęcia kolejnych czworonogów z braku miejsca? Gminni urzędnicy mają pomysł – szukają chętnych do prowadzenia domu zastępczego dla czworonogów. Takie domu często w Nowym Sączu prowadzą wolontariusze czy członkowie najróżniejszych prozwierzęcych stowarzyszeń.

Zobacz też: Nowy Sącz: Będziemy rozjeżdżać bezdomne psy, bo schronisko jest przepełnione?

- Gmina Podegrodzie poszukuje osób, które są w stanie zapewnić bezdomnym zwierzętom dom tymczasowy, w którym zwierzę przebywa przez pewien czas do chwili znalezienia stałego pobytu. Jeżeli jesteś miłośnikiem zwierząt i lubisz pomagać zgłoś się do Urzędu Gminy - Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami (pokój numer 3) lub zadzwoń pod numer tel: 18 448-49-59 – czytamy w stosownym komunikacie.

Co ważne – bo choć nie wątpimy, że ludzi z wielkim sercem jest wielu, ale z zasobnością portfeli różnie bywa – gmina ze swojej strony gwarantuje opiekę weterynarza i dostawy karmy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)