Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
12/08/2019 - 09:50

Podegrodzie: Ośrodek Zdrowia ma już lekarzy. Zobacz kiedy zaczną przyjmować

Mamy doskonałe wiadomości dla mieszkańców Brzeznej i całej gminy Podegrodzie – 8 sierpnia gmina podpisała w końcu umowę na prowadzenie nowego Ośrodka Zdrowia w Brzeznej.

Trwającą kilkanaście miesięcy (albo nawet lat) batalię o to, kto poprowadzi wybudowany przez gminę Ośrodek Zdrowia w Brzeznej w gminie Podegrodzie można uznać za zamkniętą. Po konflikcie między byłą wójt Małgorzatą Gromalą a lekarzami skupionymi w przychodni „Zdrowie Rodziny” pod kierownictwem Bogusławy Kozłowskiej, w którym dwoma tysiącami podpisów mieszkańcy opowiedzieli się za lekarzami a wójt przypłaciła to utratą władzy w gminie 8 sierpnia władze gminy (przy poparciu rady) podpisały umowę na prowadzenie placówki ze wskazaną przez miejscowych przychodnią.

Zobacz też: Podegrodzie: ile gmina zarobi na pogrzebach?

Ale dla mieszkańców gminy od zaszłości ważniejsza jest teraźniejszość i odpowiedź na pytanie: Kiedy lekarze fizycznie zaczną przyjmować w Brzeznej?

- Gmina wprowadziła do umowy paragraf, który precyzuje, że musimy zacząć działać do trzech miesięcy od podpisania umowy – mówi doktor Bogusława Kozłowska. – Ale oczywiście będziemy chcieli zacząć działać jak najszybciej. W pierwszej kolejności musimy – ze względu na zobowiązania gminy związane z projektem – uruchomić rehabilitację – podkreśla.

W praktyce oznacza to, że Ośrodek Zdrowia zacznie działać najpóźniej 1 listopada tego roku, czyli dosłownie dwa lata po tym, jak poprzedni wójt wypowiedział im umowę w Brzeznej.

ES [email protected] Fot.: UG w PodegrodziuDziękujemy za przesłanie błędu