Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
27/05/2019 - 12:45

Piwniczna-Zdrój: uwaga na aktywne osuwisko! Nie wchodź za taśmę

Po ostatnich wyjątkowo ulewnych deszczach w Piwnicznej Zdroju w okolicy ulicy 3 maja uaktywniło się osuwisko i to w miejscu, które na co dzień odwiedzanie jest przez turystów. Dziś trzeba tu się mieć na baczności.

Jak nas poinformował burmistrz Dariusz Chorużyk Piwniczna-Zdrój po ostatnich intensywnych opadach deszczu może już odetchnąć z ulgą. Gminę ominęło najgorsze między innymi dlatego, że na Słowacji nie padało tak mocno, jak po naszej stronie granicy. Tym samym Poprad podnosił się dopiero w dalszej części biegu co spowodowane było przez nawał wody z mniejszych, górskich dopływów. Nie oznacza to jednak, że deszcz nie narobił szkód.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: pociągi w końcu kursują tak, jak potrzebują mieszkańcy?

Gmina musiała zabezpieczyć i zablokować teren za tablicą Pamiątkową w miejscu bóżnicy żydowskiej w Piwnicznej-Zdroju tuż obok ul. 3-Maja (za Pawilonem Handlowym). Powodem jest uaktywnienie się osuwiska. Skarpa w tym miejscu jest bardzo wysoka a grunt bardzo nasączony wodą i nie ma jak – przynajmniej na dziś – ustabilizować tego miejsca. Teren szczególnie niebezpieczny został zabezpieczony taśmą a urzędnicy apelują by pod żadnym pozorem nie przekraczać tej granicy. Złamanie zakazu może grozić poważnymi konsekwencjami. – Ziemia może się w każdej chwili osunąć. Wejście na wskazany teren stanowi zagrożenie bezpieczeństwa dla życia i zdrowia osób – obrazuje zagrożenie burmistrz.

Co dalej ze skarpą? Gmina będzie oceniać sytuację gdy teren należycie wyschnie i widać będzie dokładnie skalę zjawiska.

ES [email protected] Fot.: UMiG w Piwnicznej-ZdrojuDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce