Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
28/02/2023 - 10:55

Piwniczna-Zdrój: te osoby chcą zastąpić Maślankę w radzie. Sprawdź nazwiska

Znamy już nazwiska kandydatów na radnych w wyborach uzupełniających w Piwninicznej-Zdroju po tym jak z zasiadania w radzie zrezygnował Łukasz Maślanka. Sprawdź nazwiska.

Piwniczna-Zdrój: tylko 2 osoby chcą zastąpić Maślankę w radzie. Sprawdź nazwiska

Łukasz Maślanka wszedł do rady z list Komitet Wyborczego Wyborców Twój Głos - Wspólna Przyszłość a reprezentował okręg nr 6 Miasto Piwniczna–Zdrój: Osiedle Hanuszów ul. Juliusza Korwina Gąsiorowskiego, Węgierska oraz Kosmydle, Podolik, Więckówka, Zapotok i otrzymał w wyborach sporo, bo 129 głosów. Z mandatu, przez wzgląd na obowiązki zawodowe, zrezygnował 20 grudnia 2022 roku.

Zobacz też: Tragedia w Kamionce Wielkiej: auto przejechało po 65-latku. Mężczyzna nie żyje

Zgodnie z decyzją wojewody wybory uzupełniające odbędą się 2 kwietnia. I już dziś mamy ciekawą sytuację. Dlaczego? W terminie zarejestrowały się trzy komitety wyborcze:
 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZEGO INDYKA, którego pełnomocnikiem wyborczym i finansowym Bohdan Krajewski
- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIŁOŚNICY OSIEDLA HANUSZÓW z pełnomocnikiem w osobie Antoniego Gumulaka
- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NASZ HANUSZÓW” reprezentowany przez pełnomocnika Henryka Gniewka.

Jakich kandydatów owe komitety wystawiły? Termin ich rejestracji minął o północy 27. Otóż okazuje się, że kandydatów będzie tylko dwóch. – Jeden komitet nie wystawił swojego kandydata – usłyszeliśmy dziś w nowosądeckiej delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej. KWW Jerzego Indyka, jak sama nazwa mówi, wystawił kandydaturę Jerzego Indyka, a KWW „Nasz Hanuszów” zaproponował kandydaturę Anny Dominik. Ich sylwetki przedstawimy w osobnej publikacji.

Przypomnijmy po raz kolejny, że A my przypomnijmy, że to już będą czwarte wybory uzupełniające w Piwnicznej-Zdroju w tej kadencji.

Zobacz też: Były zastępca burmistrza Piwnicznej-Zdroju zostanie szefem rady? Wszystko na to wskazuje. SESJA LIVE

Po rezygnacji z mandatu Krzysztofa Długosza (KWW „Gmina Przyjazna Mieszkańcom”) reprezentującego okręg nr 3 głosowania nie było, bo zarejestrował się tylko jeden komitet wyborczy KWW Uzdrowisko. Jego kandydat, czyli Aneta Majocha do rady weszła niejako z automatu – bez głosowania, która jeszcze za kadencji burmistrza Zbigniewa Janeczka pracowała w Urzędzie Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju, gdzie zajmowała się m.in. pozyskiwaniem środków unijnych. Już za burmistrza Dariusza Chorużyka Majocha przeniosła się do pracy w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu.

Z kolei mandat po zmarłej radnej Ewie Liber (KWW Dariusza Chorużyka) przejął w okręgu nr 9 obejmującym Miasto Piwniczna – Zdrój: Osiedle Kosarzyska: Cerchla, Lyskowa, Magóry, Obidza, Podbukowiec, Sucha Dolina, Świniarki, Trześniowy Groń, Werbówki, Zaczerczyk, Zamakowisko, Zwór, przewodniczący osiedla Kosarzyska Piotr Ściegienny, były pełnomocnik komitetu referendalnego w sprawie odwołania burmistrza Dariusza Chorużyka.

W maju 2022 roku natomiast radna Justyna Deryng została p.o. dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. W okręgu nr 1 obejmującym część Osiedla Miasto: ulice Bolesława Chrobrego, Daszyńskiego, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Kościuszki, Krakowska (za cmentarzem do Rynku), Krynicka, 3-go Maja, Marciszewskiego, Ogrodowa, Rynek, Rzeszutka, Targowa, Źródlana mandat zdobyła Bogumiła Szczepanik. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu