Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
14/08/2019 - 16:40

Piwniczna-Zdrój: prawoskrętu z DK-87 na Głębokie nie będzie. To już przesądzone

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców sołectwa Głębokie. Projektanci twardo mówią: „nie” w sprawie budowy prawoskrętu przy zjeździe do tej miejscowości z DK-87.

W marcu po spotkaniu mieszkańców gminy Piwniczna-Zdrój z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i projektantami przygotowującymi warianty przebudowy DK-87 w tej gminie, miejscowi byli zgodni w dwóch sprawach: są za wyborem wariantu A, ale drogowcy muszą uwzględnić budowę prawoskrętów na wszystkich zjazdach z krajówki z kierunku Piwniczna-Zdrój – Nowy Sącz. Argumenty miejscowych przedstawiliśmy szczegółowo w publikacji Piwniczna-Zdrój: jaka powinna być DK 87 na wysokości Młodowa? Uwagi mieszkańców

Teraz gdy GDDKiA opublikowała raport, który uwzględnia wszystkie wniesione przez mieszkańców wnioski wiadomo już, że prawoskrętu do wsi Głębokie nie będzie a z treści wyjaśnień ze strony projektantów wynika jednoznacznie, że jest to już przesądzone.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: które osiedla doczekają się cywilizowanego dojazdu?

- Projektant nie widzi możliwości realizacji prawoskrętu przy zachowaniu parametrów określonych w rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych jaki powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, bez kompleksowej przebudowy przejazdu kolejowego – czytamy w raporcie, którego pełną treść znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy pod adresem http://www.piwniczna.pl/strefa-mieszkanca.html

Jakie są powody tak twardego stanowiska? - Z uwagi na wymuszoną konieczność ingerencji w infrastrukturę kolejową oraz głębsze „wcięcie” w istniejącą skarpę (po przeciwnej stronie przejazdu klejowego), w kontekście całego zadania inwestycyjnego, w tym również z uwagi na zamiar budowy skrzyżowania skanalizowanego przy przejeździe kolejowym w Młodowie, wykonanie pasa do skrętu w prawo jest nieuzasadnione ekonomicznie – kwitują autorzy raportu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)