Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
03/07/2020 - 18:10

Pilne: przedłużyli konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy Piwnicznej

Jeden zero dla mieszkańców Piwnicznej. Dzięki ich determinacji wydłużono konsultacje społeczne w sprawie budowy obwodnicy w ciągu DK 87.

Jeden zero dla mieszkańców Piwnicznej. Dzięki ich determinacji wydłużono konsultacje społeczne w sprawie budowy obwodnicy w ciągu DK 87.

Zobacz też: „TIRY na tory!” Dziś bój o Piwniczną z projektantami obwodnicy uzdrowiska

O kontrowersjach związanych z przedstawionymi w ramach konsultacji społecznych trzema wariantami obwodnicy Piwnicznej w ciągu drogi krajowej nr 87 pisaliśmy obszernie w publikacji Pokażcie, co zniszczycie! Rytro łączy siły z Piwniczną w akcji „TIRY na tory!" Dziś mamy pierwszą dobrą z punktu widzenia protestującej społeczności wiadomość – na jej wniosek, GDDKiA wydłużyła czas trwania konsultacji - konsultacje zamiast do 5 lipca potrwają do 12 dnia tego miesiąca, czyli o tydzień dłużej.

Z informacji, którą uzyskaliśmy od komitetu społecznego, komitetu protestacyjnego nadal trwa akcja zbierania podpisów w sprawie odrzucenia wszystkich trzech zaproponowanych wariantów. Do akcji przyłączyła się też społeczność Rytra a sołtys żywo zainteresowanych zablokowaniem ruchu tranzytowego przez most graniczny Piwniczna-Zdrój – Mniszek Barcic Tomasz Koszkul już wczoraj deklarował, że i tu zebranych zostanie kilkaset kolejnych.

Zobacz też: Koszmar! 10 milionów strat! Tylko jedna burza w Starym Sączu…[ZDJĘCIA]

Zainteresowani czekają też na korektę formularza konsultacji – ci, co odrzucają ewentualność budowy wszystkich tych wariantów chcą by pojawiła się rubryka, w której będzie można wyrazić właśnie takie stanowisko. Na dziś takiej opcji nie ma – można tylko wybrać wariant pierwszy, drugi albo trzeci. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu