Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
24/10/2020 - 08:05

Od soboty kraj w czerwonej strefie. Minister zdrowia: czeka nas trudny tydzień

Od soboty cała Polska zostaje objęta czerwoną strefą – taka jest decyzja rządu, którą dzisiaj ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z udziałem m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, minister Marleny Matląg oraz profesora Andrzeja Horbana.

Premier powiedział, że trzeba było podjąć takie zdecydowane rozwiązania, bo liczba nowych zachorowań zbliża się do 15 tysięcy dziennie. Zaznaczył, że sytuacja epidemiczna nadal jest niedobra. Mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem. Szef rządu zwrócił uwagę, że ostatniej doby w laboratoriach zostało wykonanych ponad 60 tys. testów, a liczba kolejnych osób, u których wykryto zakażenie zdecydowanie przekroczyła 13 tysięcy.

Czytaj także: Ponad półtora tysiąca nowych zakażeń! Największy dobowy przyrost w Małopolsce

- Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane, musimy zahamować przyrosty zakażeń. Liczba zachorowań w Polsce zbliża się do 15 tysięcy dziennie, liczba zajętych łóżek przekroczyła 10 tysięcy, a 18 tysięcy jest dostępnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier podał, że średnia zachorowań w Europie to około 170 osób na 100 tys. mieszkańców, a w Polsce jest to ok. 160 osób na 100 tys. mieszkańców.

Szef rządu powiedział, że niektóre  państwa z powodu tego, że druga fala pandemia uderzyła z równie dużą siłą, jak kilka miesięcy temu, zdecydowały się już na całkowity lockdown. np. Czechy.

Czytaj także: TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu