Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
23/10/2020 - 11:25

Ponad półtora tysiąca nowych zakażeń! Największy dobowy przyrost w Małopolsce

Półtora tysiąca nowych potwierdzonych zakażeń w ciągu doby. Jest to, jak do tej pory najwyższy dobowy wskaźnik w Małopolsce. Druga fala pandemii przybiera, niestety na sile. Zmarło kolejnych sześć osób z Sądecczyzny. Trzy z Nowego Sącza i trzy z powiatu nowosądeckiego.

Dzisiaj  Małopolska zajmuje drugie miejsce w kraju, jeśli chodzi o województwa, w których jest najwięcej nowych zakażeń. Potwierdzono ich 1558. W tej statystyce na pierwsze miejsce wysuwa się Kraków (612 osób) i powiat krakowski (111 mieszkańców).

Czytaj także" Liczba zakażonych ciągle rośnie. Sytuacja jest bardzo trudna

Na Sądecczyźnie kolejnych 93 mieszkańców dowiedziało się, że jest zakażonych wirusem SARS – CoV-2. Wśród nich jest 57 osób z powiatu nowosądeckiego oraz 36 z Nowego Sącza.

Dzisiaj w Nowym Sączu mamy 312 aktywnych zakażonych. Kwarantanną objętych jest 558 osób. Z naszego terenu jest też 39 ozdrowieńców (z Nowego Sącza – 19 i 20 z powiatu nowosądeckiego).

powiecie limanowskim do grona zakażonych dołączyło w ciągu ostatniej doby aż 65 nowych mieszkańców, ale jest też 9 nowych ozdrowieńców z tego powiatu.

Obecnie w powiecie limanowskim jest 647 aktywnych przypadków. Niestety, z każdym dniem w tym powiecie przybywa wielu nowych zakażonych. Kwarantanną objęte są obecnie 434 osoby.

Powiat gorlicki

I w tym regionie także jest sporo nowych zakażonych SARS CoV-2.  Dzisiaj to 16 nowych chorych. Nie ma natomiast nowych ozdrowieńców.

Liczba nadal aktywnych zakażeń w powiecie (w nawiasie liczba wszystkich potwierdzonych do tej pory zakażeń; stan na godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie):

Czytaj także: Karetki stoją przed SOR-ami. Coraz trudniej o miejsca w szpitalu dla pacjentów

powiat gorlicki: 322 (524).

Wojewódzki Sanepid poinformował dzisiaj o śmierci 18 osób w wieku od 40 do 85 lat, z Krakowa (4 osoby), Nowego Sącza i powiatów: nowosądeckiego i olkuskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: wielickiego, suskiego, bocheńskiego, brzeskiego i chrzanowskiego (po 1 osobie). Jedenaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 423.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu