Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
09/06/2019 - 17:10

Nowy Sącz: Zawody w stajni MON REVE otworzyły sezon jeździecki [ZDJĘCIA, FILM]

Kto kocha konie, adrenalinę i tę niepowtarzalną atmosferę, jaka zawsze towarzyszy zawodom jeździeckim był dzisiaj usatysfakcjonowany. W stajni Mon Reve w Nowym Sączu odbyły się pierwsze z cyklu kilku zaplanowanych zawodów jazdy konnej, które przewidziane są na przestrzeni kilku miesięcy.

Impreza, wzorem lat ubiegłych organizowana jest pod patronatem miesięcznika „Sądeczanin”.

Zawody w Nowym Sączu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem  miłośników koni i pasjonatów tego pięknego sportu. Do stajni Mon Reve przyjechały osoby w różnym wieku. Było kurczowe trzymanie kciuków i niesamowity doping.

W zawodach wzięło udział kilkunastu zawodników reprezentujących między innymi okoliczne stajnie. Poziom dzisiejszych zawodów był bardzo wysoki, a rywalizacja między zawodnikami bardzo zacięta. Każdy ze startujących zawodników chciał zaprezentować się przed oceniającymi sędziami oraz publicznością, jak najlepiej.

Nie było to takie proste, bo temperatura skłaniała dzisiaj raczej do wypoczynku chociażby nad wodą

Pomimo, że konie nie zawsze przy takim upale wykazywały się posłuszeństwem, jeźdźcy potrafili opanować sytuację i naprowadzić zwierzęta na odpowiedni tor.

Warto zaznaczyć, że zawody podzielone były na dwa konkursy: 50 cm i 70 cm. Nagrody wręczał redaktor miesięcznika „Sądeczanin” Sławomir Wróblewski.

Emocje, które towarzyszyły nie tylko zawodnikom, ale i widzom, były nie do opisania. Pokazać może je jedynie poniższa fotorelacja.

Wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w dzisiejszych zawodach serdecznie gratulujemy oraz życzymy następnych sukcesów w kolejnych edycjach tej jeździeckiej imprezy. Trzymamy za Was i konie kciuki.

WYNIKI 50 CM:
I. Łukasz Hajduga- reprezentant Farma LaMa
II. Nikola Gągola- reprezentantka Reve
III. Dominika Kopeć- Argasińska- reprezentantka Reve

WYNIKI 70 CM:
I. Kamila Gawrol- reprezentantka  OHiJ Tara
II. Sandra Syguda i Eryka Syguda- reprezentantki Farma LaMa

Po następną dawkę emocji i informacji z zawodów zapraszamy już jutro. 

Paulina Humecka i Justyna Hejmej | Fot. autorki | Film: [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)