Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
20/09/2018 - 15:35

Nowy Sącz-Zawada: to już wysypisko śmieci czy jeszcze plac budowy?

Teren, która zajmowała podczas budowy chodnika wzdłuż Kamiennej firma realizująca inwestycję wygląda jak prawdziwe pobojowisko. Gruz, śmieci, hałdy ziemi a nawet… robocze kombinezony. Chyba pora, by to miejsce przywrócić do stanu zanim utworzono tu tymczasowy park maszyn budowlanych.

Prace przy przebudowie Kamiennej zakończyły się już prawie trzy miesiące temu. Pora najwyższa by zrobić tu, nad brzegiem Kamienicy, porządek. Wszyscy okoliczni doskonale rozumieją, że budowlańcy musieli gdzieś się „zainstalować”, że maszyny i materiały budowlane i budynki socjalne gdzieś trzeba było ustawić, ale na widoczny na zdjęciach bałagan już się nie zgadzają.

Na budowach, w czasie remontu czy przebudowy obowiązują dwie podstawowe zasady: materiały rozbiórkowe należą do wykonawcy a teren po zakończeniu prac trzeba przywrócić do stanu sprzed realizacji inwestycji.

Zobacz też: Nowy Sącz/ul.Kamienna: „bubel” czy inwestycja na miarę możliwości?

Teren, o którym piszemy nigdy nie należał do jakoś szczególnie zadbanych, ale nigdy też nie było tu takiego bałaganu, tylu śmieci. Nieśmiało przypominamy zarówno władzom miasta i Straży Miejskiej, które według oczekiwań miejscowych powinny natychmiast zainterweniować, że to miejsce jest bardzo popularne wśród mieszkańców osiedla Zawada i nie tylko. Na spacery, posiedzieć nad wodą przyjeżdżają tu nie tylko amatorzy napojów wyskokowych, ale również młodzi ludzie a nawet całe rodziny.

Zresztą niezależnie od tego porządek powinien być przywrócony, bo wyobraźmy sobie, że w takim stanie pozostawiane będą tez inne miejsca przy których coś w mieście jest budowane czy remontowane…

ES [email protected] Fot.: ES

Nowy Sącz/Zawada: to już wysypisko śmieci czy jeszcze plac budowy?
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)