Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
30/03/2019 - 07:45

Nowy Sącz: weź udział w akcji "Pola Nadziei". I Ty możesz pomóc

Jutro (31 marca) w Nowym Sączu i podsądeckich miejscowościach zostanie przeprowadzona już po raz szesnasty akcja "Pola Nadziei". Wolontariusze będą zbierali datki na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. Budowa nowego skrzydła ma zacząć się jeszcze w tym roku.

Akcja odbywała się będzie przed kościołami w całym regionie. Wolontariusze z charakterystycznymi puszkami będą stali przed 22 kościołami w Nowym Sączu i w okolicznych miejscowościach. Zbiórka pieniędzy na Sądeckie Hospicjum będzie prowadzona za aprobatą biskupa Diecezji Tarnowskiej ks. Andrzeja Jeża.   

- W tegorocznej akcji weźmie udział ponad stu wolontariuszy. To ogromne przedsięwzięcie. W "Pola Nadziei" włączają się organizacje, stowarzyszenia i wiele, wiele osób. To świadectwo wielkiego zaangażowania i szczerej postawy ludzi, którzy nie szczędzą ani swojego czasu, ani energii, aby pomóc innym i rozbudować Sądeckie Hospicjum - mówi Leszek Zegzda.

Jest już przygotowanych 10 tysięcy żonkili. Osoby, które wrzucą datek do puszki wolontariusza mogą otrzymać ten piękny kwiatek - symbol wiosny, albo żonkilową kartkę, albo po raz pierwszy naklejkę z symbolem akcji.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)