Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
03/12/2021 - 20:25

Nowy Sącz: remont tej ulicy też nie zakończy się w tym roku

Remont ulicy Starowiejskiej na osiedlu Helena w Nowym Sączu rozpoczął się z końcem listopada. Prace nie zakończą się jednak w tym roku.

Ulica Starowiejska stanowi alternatywę dla kierowców, którzy chcą sobie skrócić czas dojazdu do miasta i ominąć światła przy Urzędzie Gminy Chełmiec. Od lat nie była remontowana. Jej stan z każdym rokiem pogarszał się.

Czytaj także: Nowy Sącz: dłuższy remont ulicy Młyńskiej niż przewidywano. Niestety!

Na razie zostanie wyremontowany krótki – kilkusetmetrowy odcinek tej ulicy – od ronda do placu zabaw przy wale.

Wykonawca – firma „ZIBUD” z Kamienicy rozpoczął prace pod koniec listopada. Przebudowę ulicy zaczął od modernizacji kanalizacji deszczowej. Od wielu lat był tam problem z odprowadzaniem wody opadowej

- Na ulicy Starowiejskiej są prowadzone prace związane z modernizacją sieci znajdujących się pod drogą – mówi Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Modernizowana jest kanalizacja. Po zakończeniu tego etapu wykonawca niezwłocznie przystąpi do rozbiórki nawierzchni i budowy chodników.

Choć remontowany odcinek ulicy Starowiejskiej jest krótki, to, jak powiedział dzisiaj szef MZD, prace będą kontynuowane w przyszłym roku.

Przy zmodernizowanym odcinku pojawi się też nowe oświetlenie. Koło cmentarza (przy wejściu na nekropolię) zostanie także wybudowany parking na 34 miejsca postojowe. Na to zadanie jest ponad 1,7 mln złotych. Środki pochodzą m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. print screen fb/Prezydent Ludomir Handzel.Dziękujemy za przesłanie błędu