Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
03/12/2021 - 18:50

Nowy Sącz: dłuższy remont ulicy Młyńskiej niż przewidywano. Niestety!

W tym roku nie uda się raczej zakończyć remontu ulicy Młyńskiej w Nowym Sączu. Dotyczy to przede wszystkim ostatniego jej odcinka czyli przebudowy skrzyżowania pod szpitalem.

Przypomnijmy, że kompleksowy remont Młyńskiej jest prowadzony od 25 sierpnia br. Pierwszy etap robót obejmował odcinek (od ulicy Długosza do ulicy Śniadeckich). Tam wszystko przygotowane jest do położenia nawierzchni asfaltowej. Ułożone są chodniki.

Czytaj także: Nowy Sącz: remont ulicy Młyńskiej postępuje. Układane są już chodniki [ZDJĘCIA]

- Niebawem zostanie położony asfalt, na odcinku od ulicy Długosza do ulicy Śniadeckich – mówił dzisiaj Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu podczas dzisiejszej konferencji prasowej w sądeckim ratuszu.

Teraz prace koncentrują się na kolejnym odcinku między ulicą Śniadeckich, a skrzyżowaniem pod szpitalem.

Czytaj także: Nowy Sącz: remont tej ulicy też nie zakończy się w tym roku

Do zakończenia roku zostało niespełna cztery tygodnie. Już raczej nie uda się zmodernizować skrzyżowania pod szpitalem. Jest to ostatni etap remontu ulicy Młyńskiej. Skrzyżowanie ma być przebudowane. Na jego miejscu ma pojawić się rondo.

Okazuje się, że ostatni etap modernizacji ulicy Młyńskiej ma być realizowany już w nowym 2022 roku.

- Ten etap, z uwagi na okres zimowy i opady śniegu, które przecież nastąpią, zamierzamy rozpocząć po Nowym Roku, a odcinek od ulicy Długosza do skrzyżowania pod szpitalem w maksymalny sposób udrożnić.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu