Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
16/10/2018 - 13:15

Nowy Sącz: prezydent zawierzył sądeczan Bożej Opatrzności w Watykanie

Dzisiaj mija 40. rocznica powołania kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z tą rocznicą prezydent miasta Ryszard Nowak odbył pielgrzymkę do Watykanu.

Prezydent Nowak pojechał do Rzymu, by podziękować w prywatnej modlitwie świętemu Janowi Pawłowi II za dwanaście lat sprawowania urzędu prezydenta Nowego Sącza. Prezydent miasta nie startuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Nie ubiega się o reelekcję.

Prezydent Nowak będąc w Watykanie zawierzył Bożej Opatrzności oraz świętemu Janowi Pawłowi II mieszkańców miasta na nadchodzące lata. 

Prezydent złożył w swoim imieniu i sądeczan na grobie Jana Pawła II wiązankę biało-czerwonych róż. Miał też okazje odbyć prywatną wizytę w Bazylice Świętego Piotra, zwiedził podziemia bazyliki i Kaplicę Polską w części nieudostępnianej na co dzień turystom. Podczas całodniowej wizyty w Watykanie, prezydent odwiedził także ogrody przy Pałacu Apostolskim oraz spotkał się z polskim duchowieństwem pracującym w Rzymie.

Dzisiaj, w dniu Jana Pawła II Ryszard Nowak złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II na sądeckim rynku. Z głośnika przy fontannie emitowane są kazania papieża – Polaka oraz pieśni religijne, w tym ulubiona przez papieża "Barka".

Opr. IM., źródło i fot. UM w Nowym Sączu.

Wizyta prezydenta Ryszarda Nowaka w Watykanie
Wizyta prezydenta Ryszarda Nowaka w Watykanie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe