Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
23/08/2015 - 09:50

Nowy Sącz: Nowa sieć wodno-kanalizacyjna w rejonie skrzyżowania ul. Mickiewicza z Długosza

Sądeckie Wodociągi rozpoczynają kolejny etap prac związany z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie Nowego Sącza. We wtorek (25 sierpnia) rusza budowa odcinków sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji deszczowej w rejonie skrzyżowania ulicy Mickiewicza z ul. Długosza i Alejami Wolności oraz ul. Jagiellońską.
Koszt przedsięwzięcia to ponad 2,5 mln złotych.

– Prace zostały podzielone na etapy tak, aby zminimalizować ich uciążliwość dla mieszkańców – mówi Jerzy Siwek, zastępca dyrektora ds. funduszy unijnych w Spółce Sądeckie Wodociągi. - Zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas wykonywania robót.

Ograniczenia w ruchu w pierwszej kolejności będą dotyczyć ulicy Mickiewicza i skrzyżowań z ul. Długosza oraz Alejami Wolności, a na kolejnym odcinku z ul. Jagiellońską.

Prace będą także prowadzone na osiedlach wzdłuż Alei Wolności i ul. Batorego.

Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do końca listopada tego roku.

Zadanie prowadzone jest w ramach projektu pn. „Rozbudowa wodociągów i kanalizacji w Gminie Nowy Sącz i Stary Sącz” i jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Fot. i źródło: www.swns.pl
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)