Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
01/03/2019 - 19:45

Nowy Sącz: na Piotra Skargi będzie można parkować. Tylko po co parkometr?

Stało się. Wygląda na to, że po wielu latach znów będzie można parkować na ul. Piotra Skargi. Tyle tylko, że wbrew oczekiwaniom sądeczan, zaraz obok stanie parkometr. Co zatem z deklaracjami o darmowym parkowaniu dla mieszkańców Nowego Sącza?

Od wielu lat część mieszkańców a w ślad za nimi radni toczy bój o wytyczeniu i udostępnieniu na nowo miejsc do parkowania na ulicy Piotra Skargi. Chodzi dokładnie o odcinek od ulicy Wąskiej do ulicy Bóżniczej. To, że centrum miasta cierpi dotkliwie na brak miejsc parkingowych nie ulega wątpliwości. To, że – przynajmniej teoretycznie – zwiększenie ilości miejsc parkingowych w tej okolicy przyczyni się na zwiększenie ruchu samochodowego w okolicy usłanej wąskimi ulicami a dodatkowo – równie teoretycznie – podobna decyzja przysporzy potencjalnych klientów dla sklepów i lokali w Rynku – mówi się od dawna.

Zobacz też: Nowy Sącz: koniec złudzeń, nie będzie wielopoziomowego parkingu w centrum

Początkowo w zeszłym roku mówiło się o parkingu na Piotra Skargi w kontekście konieczności wygospodarowania miejsc parkingowych na czas budowy nowego mostu na Dunajcu. Jednak radny Grzegorz Fecko, który temat pilotuje od początku po raz kolejny interpelował w tej sprawie już na początku tego roku. Jego wniosek poparł skwapliwie radny i zarazem szef zarządu osiedla Kochanowskiego Krzysztof Ziaja.

Fecko otrzymał odpowiedź, która już wzbudziła nie entuzjazm (choć tego też jest pewna doza) a czujność nowosądeczan. Dlaczego? Już tłumaczymy przytaczając jej stosowny fragment. – (…) po zakończeniu sezonu zimowego oraz po analizie aktualnego i prognozowanego ruchu drogowego uprzejmie informuję, że MZD przychyla się do wniosku Pana oraz radnego Ziai i przywróci miejsca postojowe na ul. Piotra Skargi na odcinku od Rynku do Placu 3 maja. Zamontowany zostanie również dodatkowy parkometr w rejonie Placu 3 Maja – informuje wiceprezydent Artur Bochenek.

Teraz kontrowersje. Po co parkometr skoro władze miasta deklarują, że dla sądeczan, mieszkańców Nowego Sącza parkowanie w mieście będzie darmowe? Być może odpowiedź kryje się w kolejnych komentarzach pod postem na ten temat, który radny zamieścił na swoim Facebooku. Mieszkańcy grodu św. Małgorzaty parkować będą mogli za darmo, ale już pozostali kierowcy będą musieli zapłacić.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu