Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
07/08/2018 - 20:15

Nowy Sącz: kto za to odpowiada? Przeginają kierowcy czy władze Sądecczyzny?

A gdyby tak na problem świętych krów panoszących się w całym mieście popatrzeć inaczej? Dlaczego kierowcy ewidentnie narażają się na mandat? Bo jest za mało miejsc parkingowych. Kto za to odpowiada?

- Przesyłam mistrzów parkowania z ulicy Matejki i Kopernika. Ci z Kopernika to przegięli - napisał do nas pan Jacek Białoń. To kolejny email, w którym dostaliśmy zdjęcia kierowców, którzy zostawiają samochody tak, że te całkowicie blokują przejście chodnikiem w centrum miasta.

Zobacz też: Nowy Sącz: Prezydent Nowak sam sobie sprzeda Miasteczko Multimedialne?

Kto zapłaci jak ktoś przez to zginie? Oczywiście ten, kto zaparkował auto ignorując przepisy. Tylko czy w tym mieście da się inaczej parkować? W centrum miasta mieszczą się siedziby wszystkich najważniejszych urzędów w regionie – urzędu miasta i starostwa powiatowego.

Może zamiast budować w Nawojowej nową siedzibę Powiatowego Urzędu Pracy władze powiatu powinny same się tam wynieść? Nie wyprowadzać tylko części Wydziału Komunikacji, tego do którego przyjeżdża najwięcej właścicieli aut o rejestracji zaczynających się od KNS, tylko całkowicie wyprowadzić całą działalność starostwa poza granice Nowego Sącza, który i tak pęka w szwach?

Zobacz też: Nowa siedziba dla pośredniaka a bezrobocie spada z miesiąca na miesiąc

W Nawojowej powiat ma własny grunt, gdzie już jest mowa o budowie 60 miejsc parkingowych na potrzeby petentów starostwa. A gdyby tak poszerzyć go o kolejnych kilkadziesiąt? Nie byłoby awantur, że pracownicy tejże instytucji systematycznie zastawiają część ulicy Długosza, nie byłoby spięć między tymi, co na aucie mają napisane KN a tymi, którzy mają na blachach o literę S więcej.

Prezydent Nowego Sącza zadeklarował chęć zakupu – na potrzeby przeniesienia rozsianych po mieście wydziałów – Miasteczka Multimedialnego. A może to powiat powinien zainwestować w ten budynek? Co Wy na to?

ES [email protected] Fot.: Czytelnik
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu