Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
02/01/2018 - 06:30

Nowa siedziba dla pośredniaka a bezrobocie spada z miesiąca na miesiąc

Powiatowy pośredniak opuści zajmowany teraz budynek, w którym mieściła się kiedyś firma Optimus. Przeprowadzi się do nowo wybudowanej siedziby w Nawojowej. Skąd ta decyzja o inwestycji, mającej się rozpocząć w tym roku?

Dawna siedziba Optimusa, w której mieści się teraz Powiatowy Urząd Pracy nie raz była obiektem ogólnopolskich kpin. Bo też dynamicznie rozwijająca się firma Romana Kluski. zniszczona w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych przez absurdalne prawo i urzędników skarbowych, zamieniona potem na pośredniak, stała się w internecie prześmiewczym symbolem 25-lecia polskiej transformacji ustrojowej. 

Czytaj też Nowy Sącz trafił na prześmiewczy portal Demotywatory.pl

Ten niemy wyrzut upadku produkującego komputery sądeckiego przedsiębiorstwa, ma wreszcie zniknąć. Urząd pracy z ulicy Nawojowskiej przenosi się do Nawojowej. Budowę nowej siedziby klepnęli powiatowi radni. Inwestycja została wpisana do budżetu na 2018 rok.

Czytaj też Niewiarygodne. Likwidują pośredniak w Krynicy-Zdroju, bo bezrobotnych jest za mało!

Jak uzasadnia decyzję starosta Marek Pławiak, to konieczność, bo wyjmowanie lokum w dawnej siedzibie Optimusa jest bardzo drogie. Samorząd musi płacić pól miliona w skali roku.

Budynek, do którego przeprowadzi się powiatowy pośredniak ma stanąć w centrum Nawojowej, w odległości 3 kilometrów od dotychczasowej siedziby. Inwestycja ma kosztować 4 miliony złotych.

[email protected]  fot. archiwum Sądeczanina.info







Dziękujemy za przesłanie błędu