Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
25/01/2024 - 02:05

Niewyobrażalna tragedia w szpitalu w Nowym Sączu. Mężczyzna wypadł z okna

W Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do niewyobrażalnej tragedii. Z nieznanych na tę chwilę przyczyn, 69-letni pacjent oddziału urologicznego wypadł z okna znajdującego się na trzecim piętrze. Niestety, upadek z dużej wysokości okazał się tragiczny w skutkach. Mężczyzna zginął na miejscu.


Te dramatyczne sceny rozegrały się w nocy z niedzieli na poniedziałek, kilkanaście minut przed godziną trzecią, w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Z nieznanych na tę chwilę przyczyn, 69-letni mężczyzna wypadł z okna znajdującego się na trzecim piętrze. Na ratunek poszkodowanemu natychmiast ruszył personel szpitala. Chwilę później na miejsce dotarli strażacy, ratownicy medyczni i policjanci. 

Zobacz też Straszny wypadek w sądeckiej firmie. Młoda kobieta trafiła do szpitala  

Nieprzytomny mężczyzna znajdował się w trudno dostępnym miejscu. Strażacy dotarli do niego przez okno w piwnicy. Niestety, na ratunek było za późno. Na skutek upadku z dużej wysokości mężczyzna doznał tak poważnych obrażeń, że zginął na miejscu. 

- Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, które wstępnie wykluczyły, aby do jego śmierci przyczyniły się inne osoby. Decyzją prokuratora ciało 69-letniego mieszkańca Sądecczyzny zostało zabezpieczone do badan sekcyjnych - wyjaśnia kom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 

Zobacz też Chwile grozy na moście w Nowym Sączu. Zdesperowany mężczyzna chciał skoczyć

Jak na razie nie wiadomo, czy to był nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej, skontaktowaliśmy się z rzeczniczką sądeckiego szpitala Agnieszką Zelek-Rachtan.

- To był pacjent oddziału urologicznego. Jest prowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Ponadto swoje postępowanie prowadzi prokuratura - tłumaczy w rozmowie z naszym portalem. 

([email protected] Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu