Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
18/01/2024 - 13:15

Chwile grozy na moście w Nowym Sączu. Zdesperowany mężczyzna chciał skoczyć

To były chwile grozy! Zdesperowany mężczyzna chciał targnąć się na własne życie rzucając się z mostu heleńskiego do Dunajca. Bardzo szybko na miejscu pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna.


Na moście im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu, który przez mieszkańców nazwany jest mostem heleńskim, w środę przed godziną dwudziestą drugą rozegrały się sceny mrożące krew w żyłach. 37-letni mężczyzna próbował targnąć się na własne życie. Był tak zdesperowany, że chciał rzucić się do Dunajca. Osoby, które tamtędy przejeżdżały albo przechodziły w porę zareagowały. Wezwały pomoc i próbowały zachęcić 37-latka, aby nie robił niczego głupiego. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. 

Zobacz też Niewyobrażalna tragedia w Nowym Sączu. W samochodzie było powieszone ciało  

Dosłownie już po chwili na sygnale przyjechała policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Ratownicy medyczni udzielili pomocy zdesperowanemu mężczyźnie i przewieźli go do szpitala, gdzie został poddany opiece lekarskiej. Jak na razie nie wiadomo, co skłoniło go do tego, że chciał popełnić samobójstwo.

Ta sytuacja pokazuje, że naprawdę wiele osób cierpi z powodu różnych problemów i trudności, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na osoby, które znajdują się w kryzysie i zapewnić im odpowiednią pomoc.

Twoje życie jest ważne i warto o nie walczyć

Jeśli masz myśli samobójcze lub znasz kogoś, kto ma takie myśli, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam. Istnieje wiele źródeł wsparcia, aby pomóc i ci  przejść przez trudniejsze momenty życia. Dlatego zawsze możesz zasięgnąć porady specjalisty, porozmawiać z bliskim przyjacielem lub rodziną, aby uzyskać wsparcie i wyrażać swoje uczucia.

Zobacz też Mężczyzna powiesił się w samochodzie. Już wiadomo, kim był i ile miał lat

Jeśli czujesz się zagubiony, beznadziejny lub beznadziejna, pamiętaj, że zawsze istnieje wyjście z trudnej sytuacji. Nie jesteś sam i możesz skorzystać z pomocy. Nie wstydź się mówić o swoich problemach. Porozmawiaj z kimś, komu ufasz, na przykład z rodziną, przyjaciółmi, lekarzem lub terapeutą. Oni mogą ci pomóc znaleźć rozwiązanie lub przynajmniej wsparcie.

Jeśli masz trudności z nawiązaniem kontaktu z innymi ludźmi, możesz skorzystać z telefonów zaufania lub linii pomocy, które są dostępne przez całą dobę. Pamiętaj też, że Twoje uczucia są mogą być tymczasowe i przemijające. Minie trudny czas i pojawi się nadzieja.

Zobacz też Straszny wypadek w sądeckiej firmie. Młoda kobieta trafiła do szpitala 

Jeśli masz myśli samobójcze, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub wezwij pomoc. Nie czekaj. Twoje życie jest ważne i warto o nie walczyć.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

([email protected] Fot. Ilustracyjna OSP Popowice)Dziękujemy za przesłanie błędu