Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
03/03/2023 - 10:25

Nie żyje znany przedsiębiorca Leon Maurer. „Odszedł zdecydowanie za wcześnie”.

Był niezwykle zasłużony dla lokalnej społeczności, działał na wielu polach, a przede wszystkim założył prężnie funkcjonującą firmę. W wieku 69 lat zmarł Leon Maurer. Wzruszającym wpisem pożegnał go wójt gminy Ochotnica Dolna – Tadeusz Królczyk.

Nie żyje Leon Maurer

Bardzo smutny jest dla całego regionu początek marca. Nie żyje Leon Maurer - człowiek który ze względu na swoje dokonania dał się poznać z wielu stron. Najbardziej kojarzony był z Przedsiębiorstwem Usług Kmunalnych „Empol”, które założył. To jedna z wiodących firm w Polsce zajmująca się gospodarką odpadami. Prężnie działa również w Małopolsce.

Mieszkał w Tylmanowej, a w życie lokalnej społeczności był zaangażowany również m.in. jako radny. Wspierał wiele różnego rodzaju inicjatyw. Poruszającym wpisem na Facebooku pożegnał go wójt gminy Ochotnica Dolna – Tadeusz Królczyk.

- Pierwszy raz w życiu spotkałem pana Leona, jako młody chłopak, bo mój brat był w tym samym czasie radnym gminnym. Kto by pomyślał, że po wielu latach spotkamy się ponownie w sprawach samorządowych, a pan Leon również do mnie wyciągnie pomocną dłoń na początku mojego wójtowania. Spotykając go przed kilkoma tygodniami ani przez myśl mi nie przeszło, że będzie to nasze ostatnie spotkanie… To odejście jest zdecydowanie przedwczesne – pisze wójt.

Wójt Tadeusz Królczyk żegna przedsiębiorcę

- Panie Leonie, bardzo dziękuję za wszelką okazaną mi pomoc. Na zawsze zapamiętam pana, jako człowieka o silnym charakterze, a przy tym uśmiechniętego, szczerego, prostolinijnego i dobrego. Wieczne odpoczywanie racz ci dać Panie  – dodaje Tadeusz Królczyk, składając jednocześnie kondolencje rodzinie i bliskim.

Śp. Leon Maurer zmarł w wieku 69 lat. Jego pogrzeb odbędzie w kościele parafialnym w Tylmanowej w sobotę (4 marca) o godz. 11:00.

To kolejna w ostatnim czasie śmierć lokalnego przedsiębiorcy. Kilka dni temu odszedł również Marian Pędzimąż. Biznesmen z Zakopanego miał zaledwie 38 lat. ([email protected], fot.: Empol Oddział Gorlice/ Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu