Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
12/09/2019 - 10:05

Mystków i Jamnica: 1 mln 740 tys. dotacji na drogową rewolucję

Samorząd Kamionki Wielkiej ma powody do dumy a jego mieszkańcy do zadowolenia – gmina pozyskała aż 1 mln 740 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych na remont dwóch dróg w Jamnicy i Mystkowie.

Gmina Kamionka Wielka od dawna boryka się z deficytem środków na remont gminnych dróg. Budżet jest zupełnie niewspółmierny do potrzeb. Jedynym rozwiązaniem na zaklejenie „dziur” może być wsparcie zewnętrzne. I po takie tu sięgnięto.

Zacznijmy od Jamnicy. W tym wypadku rząd przekazał gminie aż 540 tys. zł. Jednak całość inwestycji drogowej, którą tu zaplanowano szacowana jest na 675 tys. zł. Różnicę samorząd musi dołożyć z własnego budżetu.

Zobacz też: Kamionka Wielka: za 3,5 miliona ustabilizują dwa groźne osuwiska. Gdzie i kiedy?

W Mystkowie skala przedsięwzięcia jest jeszcze większa – przebudowa tutejszej drogi kosztować ma aż ok. 1 mln 500 tys. zł. I tu jednak FSD zabezpieczy 80 procent tej kwoty przekazując dofinansowanie w wysokości 1 mln 200 tys. zł.

- Cieszy fakt, że w ramach planowanych zadań zostanie przeprowadzony kompleksowy remont dróg. To długo oczekiwana inwestycja drogowa, która  z pewnością usprawni komunikację do sąsiednich miejscowości, poprawi komfort codziennego funkcjonowania mieszkańców a przede wszystkim przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym  wszystkich użytkowników – mówi z satysfakcją wójt gminy Andrzej Stanek a mieszkańców ucieszy za to fakt, że obie inwestycje mają zostać zrealizowane do końca listopada 2019 roku.

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu