Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
11/06/2022 - 12:55

A może wrócić do zakazu skrętu w Matejki? Drogowcy analizują za i przeciw

Drogowcy w Nowym Sączu wrócili do analiz związanych z możliwością skrętu z mostu lwowskiego w ulicę Matejki. Nie wykluczają, że znów tu stanie zakaz. Dlaczego?

A może jednak wrócić do zakazu skrętu w Matejki? Drogowcy analizują za i przeciw

W przypadku takich korków, jakie mamy w Nowym Sączu w ostatnim czasie liczy się każde, nawet najdrobniejsze rozwiązanie, które może usprawnić ruch. To był jeden z tematów, który prezydent Ludomir Handzel poruszył podczas otwarcia przejazdu przez nowe rondo pod szpitalem. Co ma z tym wspólnego możliwość wspomnianego skrętu w Matejki?

Zobacz też: Jak odkorkować Nowy Sącz w okolicy rynku? Nie każdemu się to spodoba, ale…

- Czasem jest tak, że jedna osoba, która słabiej prowadzi samochód, słabiej skręca, ma mniej odwagi potrafi całe światła przyblokować. I nie ma tej płynności – słusznie zauważył prezydent. Jednak osoba chce skręcić w Matejki a za nią stoi 10 aut, które chcą jechać w górę do rynku.

Oczywiście jeśli MZD wprowadzi zakaz skrętu, to ci co chcą dostać się na Matejki będą musieli objechać rynek. Przypomnijmy jednak, że w naszej sondzie, gdy podobny zakaz ustawiono tutaj w lipcu 2018 roku aż 64 procent naszych Czytelników twierdziło, że to nie jest dobre rozwiązanie.

Drogowcy cały czas analizują co z tym fantem zrobić. W końcu zmian w organizacji ruchu nie można wprowadzać w odniesieniu do tego, co dzieje się tylko na jednej ulicy. Reasumując – dyskusja trwa, a my już dziś jesteśmy ciekawi Waszej opinii. Komentarze przesyłajcie na adres [email protected] albo oddajcie głos w naszej sondzie. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu