Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
16/10/2020 - 15:55

Likwidacja kasy w Sądzie Okręgowym. Gdzie teraz zapłacić za pozew?

Choć mamy już połowę października, do wielu mieszkańców nie dotarła jeszcze informacja o likwidacji kasy w sądeckim Sądzie Okręgowym. Jak teraz zapłacić za pozew? Gdzie opłacić wniosek o uzasadnienie wyroku albo wniosek o nadanie klauzuli wykonalności? Nie daj się zaskoczyć – sprawdź!

Zdaniem większości osób wizyta w sądzie nie należy do najprzyjemniejszych. Nie lubimy także być zaskakiwani, w szczególności jeśli zależy od tego terminowe złożenie pisma albo wniesienie właściwej opłaty, która determinuje dalszy bieg postępowania sądowego. Z dniem 1 września br. kasa w Sądzie Okręgowym przy ul. Pijarskiej została zlikwidowana. W związku z powyższym wszelkie płatności na rzecz sądu mogą być realizowane w następujący sposób:

  • przelewem na właściwe rachunki bankowe, których numery można znaleźć na stronie internetowej sądu,
  • gotówką we wszystkich placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju bez ponoszenia dodatkowych opłat (wpłatę należy zlecić w formacie "standard”),
  • przy użyciu karty płatniczej za pośrednictwem Samoobsługowego Terminala Płatniczego w budynku sądu przy ul. Pijarskiej 3.

Zobacz także: Pierwsze spotkanie z adwokatem. Jak się przygotować?

Zupełnie nowa maszyna przypomina nieco bankomat. Po wejściu do Sądu Okręgowego i przejściu przez bramki należy udać się w prawo. Idąc wzdłuż korytarza miniemy dziennik podawczy i punkt informacyjny Krajowego Rejestru Karnego. Następnie naszym oczom ukaże się biały automat, a obok niego dokładna instrukcja – w ten sposób można sprawdzić jak postępować, aby uiścić prawidłową opłatę.

Czytaj też: Zbliża się termin rozprawy... Czyli pierwszy raz w sądzie 

Cały system jest bardzo intuicyjny i nie powinien sprawiać większych problemów. Ekran wpłatomatu jest dotykowy, a poniżej dostępna jest również wbudowana klawiatura z dużymi przyciskami, które ułatwiają wpisanie właściwych danych do systemu. W terminalu można również zakupić e-znaki opłaty sądowej. Od wpłat nie jest pobierana żadna prowizja. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu