Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
10/03/2023 - 16:55

Łącko: od 13 marca czekają Was wymarzone objazdy w centrum pod kościołem

Pamiętacie jak w marcu ubiegłego roku pisaliśmy o konieczności przebudowy skrzyżowania powiatówek pod kościołem w Łącku? Dziś możemy, oczywiście z przymrużeniem oka, napisać, że czekają Was tutaj wymarzone objazdy.

Zobacz też: Rusza budowa kolejnego ronda w Nowym Sączu! Na tapecie ulice 1 Brygady i Freislera

W marcu 2022 roku pisaliśmy o przymiarkach Powiatowego Zarządu Dróg do przebudowy dwóch najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań powiatówek na Sądecczyźnie. Jedno jest w Gołkowicach Górnych w gminie Stary Sącz, drugie właśnie w Łącku.

Jak informował wtedy wójt Jan Dziedzina chodzi dokładnie o to, które jest zaraz pod kościołem św. Jana Chrzciciela gdzie zbiegają się drogi Łącko – Wola Kosnowa i Łącko – Naszacowice. Co tu kryć – dziś nie jest tu bezpiecznie a mieszkańcy od dawna apelowali do gminy o konkretne rozwiązania a gmina dalej wnioskowała o to do powiatu.

Powiatówka na Wolę Kosnową biegnie tuż przy murze kościelnym. Nie ma tu ani kawałka chodnika. By wierni nie wychodzili z kościoła wprost na jezdnię jest apel, by zrobić tu może nie chodnik, bo na to miejsca brak, ale jakąkolwiek opaskę, która uchroni pieszych przed zagrożeniem związanym z wtargnięciem na drogę.

Zobacz też: Drogowcy biją tu rekordy! Ulica Śniadeckich będzie gotowa 7 miesięcy wcześniej niż zakładano

Drugi postulat dotyczył rozwidlenia – Łącko – centrum i Łącko – Czarny Potok. Tu na środku stoi słup telekomunikacyjny i mieszkańcy liczą na to, że uda się rozwidlenie tak przebudować, by słup znalazł się całkowicie poza nim. – Te rozwiązania, które były dobre 20 lat dziś już się po prostu nie sprawdzają. Mieszkańcy liczą - zaznaczał Dziedzina.

PZD już wtedy ogłosił przetarg na zaprojektowanie w obu miejscowościach nowych rozwiązań. Po kilku przetargach z wyśrubowanymi mocno ofertami w końcu udało się wyłonić firmę, która podjęła się tego zadania. Dalej trzeba było w budżecie powiatu zabezpieczyć – czytaj pozyskać dofinansowanie – odpowiednie środki na realizację zadania.

Dziś już możemy mówić o szczęśliwym finale. – (w najbliższy poniedziałek – dop. red.) rozpocznie się realizacja remontu drogi powiatowej w Łącku (od Urzędu Gminy do Kościoła). Potrwa on do 31 maja 2023 r. W związku z powyższym obwiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu, co oznaczać będzie spore utrudnienia i zmiany organizacji ruchu zarówno na ww. odcinku drogi powiatowej, jak i na niektórych drogach gminnych w tym rejonie – informuje na swoim profilu na Facebooku Urząd Gminy w Łącku apelując jednocześnie o pilne śledzenie komunikatów i znaków.

- W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu od skrzyżowania z DW nr 969 do skrzyżowania z drogą gminną wewnętrzną prowadzącą do ulicy Nadbrzeżnej. Objazd zamkniętego odcinka drogi powiatowej poprowadzony zostanie drogami gminnymi zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej zmiany organizacji ruchu - informuje z kolei Maria Olszowska z biura prasowego starostwa powiatowego w Nowym Sączu.

- W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznym w podanym terminie roboty zostaną przesunięte na kolejne dni - zaznacza.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu