Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
10/03/2023 - 12:35

Rusza budowa kolejnego ronda w Nowym Sączu! Na tapecie ulice 1 Brygady i Freislera

Widzicie te znaki na zdjęciach załączonych do tej publikacji? Tak, tak, to preludium do rozpoczęcia robót przy budowie kolejnego, nowego ronda w Nowym Sączu. Tym razem chodzi o skrzyżowanie ulic 1 Brygady i Freislera.

Zobacz też: Nowy Sącz: a co Ty wiesz o dziurach? Na tych aż poszło koło! Strzeżcie się ulicy Orkana

Najpierw mały powrót do przeszłości a dokładniej do roku 2017. Już wtedy, ówczesny dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek przedstawił koncepcję przebudowy wspominanego skrzyżowania. I to w formie ronda właśnie. Owo rondo miało wymusić na kierowcach jazdę z właściwą, bezpieczną prędkością a tym samym zagwarantować bezpieczeństwo pieszym, którzy będą mieli do pokonania mniejszy odcinek bezpośrednio na jezdni.

- Z uwagi na lokalizację wjazdów bezpośrednio w obrębie skrzyżowania oraz konieczności powiązania istniejących ciągów komunikacyjnych zaproponowano wykonanie skrzyżowania typu rondo o  średnicy zewnętrznej 30 metrów – zapowiadał wtedy Mirek.

Zobacz też: Drogowcy biją tu rekordy! Ulica Śniadeckich będzie gotowa 7 miesięcy wcześniej niż zakładano

Dodatkowo przystanek autobusowy z Freislera, na którym nie ma obecnie żadnej zatoczki miał być przeniesiony na ul. I Brygady. W projekcie uwzględniono już wytyczone i zaplanowane ścieżki rowerowe.

Na kilka lat temat jednak ucichł. Po drodze, już za kadencji Ludomira Handzla i z nowym szefem drogowców Adamem Konickim, pojawiło się kilka nowych propozycji rozwiązań mających poprawić i udrożnić układ komunikacyjny w Nowym Sączu. A tu dziś, sam Grzegorz Mirek na swoim profilu na Facebooku umieścił informację, że lada dzień rusza budowa ronda u zbiegu 1 Brygady i Freislera właśnie. A Adam Konicki te wieści potwierdza. – Tak, na dniach rzeczywiście rusza tu budowa ronda. Jesteśmy na etapie dopinania ostatnich formalności i robienia ostatnich uzgodnień z MPK i policją w sprawie wprowadzenia zmienionej organizacji ruchu na czas budowy. Ale drogowcy już ustawiają odpowiednie znaki informacyjne, żeby kierowcy oswoili się z czekającymi ich zmianami, przyzwyczaili do zmienionej organizacji ruchu – mówi dyrektor MZD w rozmowie z Sądeczaninem.

Nowe rondo, tradycyjne, ma kosztować ponad 5 milionów złotych a musi być wykonane już do końca września 2023 roku. Więcej o samym rondzie i harmonogramie prac i wynikających z niego utrudnieniach w ruch napiszemy już niebawem. ([email protected] Fot.: Facebook Grzegorz Mirek)

-
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu