Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
10/03/2023 - 12:00

Drogowcy biją tu rekordy! Ulica Śniadeckich będzie gotowa 7 miesięcy wcześniej niż zakładano

Doskonałe wieści dla mieszkańców Nowego Sącza umęczonych już utrudnieniami ruchu na ulicy Śniadeckich. Jak usłyszeliśmy dziś od dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, zaawansowanie robót grubo wyprzedza tu harmonogram.

Zobacz też: Nowy Sącz: co z budową nowej ulicy na osiedlu Wojska Polskiego?

- Tak, na ulicy Śniadeckich została wylana wczoraj druga, przedostatnia warstwa nawierzchni – informuje w rozmowie z Sądeczaninem Adam Konicki. – Czy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem? Wręcz przeciwnie, bo grubo ten harmonogram wyprzedzają. Zgodnie z planem prace miały się zakończyć dopiero we wrześniu a wszystko na to wskazuje - i tu trzymajmy kciuki, żeby dalej dopisywała nam pogoda - że uda się całość prac zakończyć jeszcze przed świętami wielkanocnymi – dzieli się dobrymi wiadomościami dyrektor.

A my przypomnijmy, że Wielkanoc przypada w tym roku na 9 kwietnia. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Drogowcy biją tu rekordy! Ulica Śniadeckich będzie gotowa 7 miesięcy wcześniej niż zakładano

I jeszcze kilka słów podsumowania. Jak zapowiadał jeszcze przed rozpoczęciem robót prezydent Ludomir Handzel: - Cała ulica Śniadeckich zostanie kompleksowo zmodernizowana. Oczywiście będzie się to wiązało z utrudnieniami, za które przepraszam. Będą tutaj możliwe dojazdy dla pogotowia ratunkowego, dla osób, które przy tej ulicy mieszkają, ale też dla osób, które będą musiały tam coś załatwić. Będzie się to wiązało z pewnymi ograniczeniami ze względu na prowadzone prace. Rozpoczynamy od robót przygotowawczych, instalacyjnych. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli szybko postępować z tymi pracami.

Inwestycja realizowana jest dzięki środkom z Polskiego Ładu pozyskanym przez Nowy Sącz. W ramach przedsięwzięcia wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy i wydzielona zostanie tutaj ścieżka rowerowa. Będzie też nowy chodnik i nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. ([email protected] Fot.: Czytelnik)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu