Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
12/03/2024 - 19:45

Kultowy to mało powiedziane. Festiwal Młodych Talentów I LO. Znowu można będzie poczuć tę atmosferę

Przez scenę Festiwalu Młodych Talentów w Nowym Sączu przewinęły się setki uzdolnionej sądeckiej młodzieży. Występów na niej nie zapomną między innymi: piosenkarka Marka Jeżowska, aktorka Joanna Kańska, Leszek Wójtowicz, bard „Piwnicy pod Baranami”. Przed nami kolejne festiwalowe emocje.

Jeszcze trochę, a będzie półwiecze

W ubiegłym roku Festiwal Młodych Talentów I LO świętował 45 – lecie istnienia.

Czytaj także: Nie możemy pogodzić się z Jej odejściem. Czujemy ogromną pustkę

Jutro (13 marca) znowu będzie tłoczno na festiwalowej scenie. Koncert Laureatów XLVI Festiwalu Młodych Talentów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza odbędzie się o godz. 12:30 w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK "Sokół".

Festiwal ma długą tradycję

Od początku istnienia FMT I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, czyli od 1971 roku, brało w nim udział grubo ponad 5 tys. osób.

Czytaj także: http://Karczma, kawiarnia i hotel w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu znowu zatętni życiem. Jest nowy najemca [ZDJĘCIA] Miasteczko

Festiwal prezentuje różne formy artystyczne: piosenkę, zespoły rockowe i instrumentalne, kabaret, teatr, taniec. Od lat 90. XX wieku opiekę artystyczną nad festiwalem sprawowali nauczyciele: Jarosław Chrząstowski (początkowo) i następnie przez wiele lat Barbara Porzucek.

Zdolnej młodzieży nie brakuje

Czytaj także: Którą szkołę wybrać? Sądeckie Targi Edukacyjne są zawsze hitem [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Nasz Festiwal jest najstarszym tego typu szkolnym wydarzeniem artystycznym w południowej Polsce – mówi Jakub Marcin Bulzak, znany sądecki historyk, nauczyciel w I LO w Nowym Sączu. - Co roku uzdolnieni uczniowie stają do otwartych wewnątrzszkolnych eliminacji, w czasie których komisja artystyczna najciekawsze prezentacje kwalifikuje do Koncertu Laureatów, który przygotowywany jest jako zwarte widowisko sceniczne.

Laureaci otrzymują statuetki "Talent", najzdolniejsi debiutanci honorowani są "Szczeblami do kariery", a uczniowie biorący udział w minimum trzech edycjach FMT otrzymują "Jajo Dinozaura".

([email protected], fot. arch. „Sądeczanin.info”), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu