Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
12/03/2024 - 14:30

Nie możemy pogodzić się z Jej odejściem. Czujemy ogromną pustkę

Rodzina, przyjaciele, znajomi odprowadzą w środę (13 marca) na miejsce wiecznego spoczynku śp. Bogusławę Błażewicz, etnografa z powołania, wspaniałą życzliwą osobę. Pogrzeb odbędzie się w Gorlicach.

Bogusława Błażewicz zmarła w niedzielę (10 marca). Przegrała walkę z chorobą. Była osobą Wielkiego Serca. Wielkiej dobroci i życzliwości dla wszystkich. Absolwentką etnologii i socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Gdy mówiła o obyczajach jej twarz promieniała

Czytaj także: Karczma, kawiarnia i hotel w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu znowu zatętni życiem. Jest nowy najemca [ZDJĘCIA]

Praca jako etnolog, badacz obrzędowości była jej pasją. O dawnych obrzędach, różnych zwyczajach ludowych nie tylko sądeckiej wsi mogła opowiadać godzinami. Tak ciekawie, że tego można było słuchać bez końca. Gdy o tym opowiadała jej twarz promieniowała, a w oczach zapalały się iskierki.

Pracowała od 2008 roku w Sądeckim Parku Etnograficznym. W ostatnich latach jako adiunkt. Jej koledzy i koleżanki z pracy nie mogą uwierzyć, że Jej wśród nas nie ma.

Czytaj także: Są w Nowym Sączu takie miejsca. Może potrzebna jest pomoc?

Koleżanki i koledzy z pracy nie mogą pogodzić się z tym, że Jej nie ma wśród nas

- Wydaje nam się, że zaraz stanie w drzwiach i z promiennym uśmiechem na twarzy przywita się z nami – mówią jej koleżanki. – Nie możemy uwierzyć, że nie ma Jej już wśród nas. Nie możemy znaleźć sobie miejsca. Czujemy ogromną, niewyobrażalną pustkę. Mówi się, że nie ma ludzie niezastąpionych. Ona była niezastąpiona.

Śp. Bogusława Błażewicz spocznie jutro (13 marca) na Cmentarzu Komunalnym w Gorlicach.

Czytaj także: W ginekologii to jedno z kluczowych badań. Diagnostyka to podstawa

Msza pogrzebowa zacznie się o godz. 15.00. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Pół godziny wcześniej rozpocznie się Modlitwa różańcowa. 

([email protected], fot. IM)Dziękujemy za przesłanie błędu