Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
07/04/2020 - 11:20

Krynica: wstrzymali podwyżki wynagrodzeń i wypłaty nagród w Urzędzie Miasta

W Urzędzie Miejskim w Krynicy i we wszystkich jednostkach mu podległych wstrzymane zostały planowane podwyżki wynagrodzeń oraz wypłaty nagród. Tak, ze względu na skutki pandemii koronowirusa oraz zmniejszenie dochodów gminy, zadecydował burmistrz miasta.

- Z uwagi na pandemię koronawirusa, której jednym ze skutków jest zmniejszenie dochodów Gminy, podjąłem decyzję, aby w Urzędzie Miejskim oraz we wszystkich jednostkach podległych wstrzymane zostały wszelkie planowane podwyżki wynagrodzeń, a także wypłaty nagród. -informuje burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

Włodarz uzdrowiska informuje też, że na wnioski przedsiębiorców odraczane są o trzy miesiące zapłaty podatków lokalnych, opłaty z tytułu użytkowania wieczystego, jak i czynsze dzierżawne.  

Zmniejszenie dochodów budżetowych będzie wiązało się z koniecznością nowelizacji budżetu oraz oszczędnościami po stronie wydatków, tak aby budżet się bilansował.
- dodaje burmistrz - W ciągu kilku dni będzie znana skala uszczuplenia planowanych dochodów w marcu.

Jeżeli stan epidemii będzie się przedłużał, burmistrz nie wyklucza podejmowania kolejnych kroków. Na bieżąco będzie przedstawiać wypracowane rozwiązania.
 

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)