Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
26/07/2020 - 12:05

Kolejna fala ofensywy drogowej w Nowym Sączu. Są przetargi na 3 chodniki

Remonty dróg w Nowym Sączu potrafią dać w kość mieszkańcom. Ale ostatecznie chyba żadne inwestycje, jak te drogowe właśnie, nie są tak entuzjastycznie przyjmowane przez nowosądeczan. Trwa przebudowa ulicy Wiśniowieckiego i remont oraz budowa nowego ronda na ulicy Broniewskiego a Miejski Zarząd Dróg już ogłosił kolejne przetargi. Gdzie społeczność doczeka się w końcu chodnika i nowych nawierzchni jezdni?

Kolejna fala ofensywy drogowej w Nowym Sączu. Są przetargi na 3 chodniki

Zacznijmy od osiedla Helena i ulicy Jagodowej. Mieszkańcy latami apelowali o budowę chodnika, zamiast tego mieli do dyspozycji jedynie pobocze łatane lepikiem. Jak to wpływało na komfort i bezpieczeństwo pieszych? Chyba nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. Teraz Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę 190 metrów chodnika o szerokości dwóch metrów z kostki betonowej. Wykonawca będzie musiał zdjąć nawierzchnię starego pobocza i zastąpić ją materiałem, kostką zabezpieczoną przez miasto. Na oferty na realizację inwestycji MZD czeka do 3 sierpnia a chodnik musi być gotowy do 30 października tego roku.

Zobacz też: Remontują Wiśniowieckiego. Zobacz miejsca całkowicie wyłączone z ruchu

Przenieśmy się na osiedle Kaduk. Tu na ulicy Kasprowicza miasto chce wyremontować ponad 223 metry chodnika po prawej stronie na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do Grottgera. I w tym wypadku stary chodnik wraz z krawężnikami ma zostać rozebrany i zastąpiony betonową kostką. Termin składania ofert – 5 sierpień, termin wykonania – podobnie ja w przypadku ulicy Jagodowej – 30 października.

Zobacz też: Objazdy zamkniętego mostu są zupełnie do niczego? Pretensje to do MZD

Do 3 sierpnia MZD czeka za to na oferty na przebudowę ulicy Długoszowskiego. I tu wyremontowany zostanie chodnik na długości 243 metrów, który poszerzony zostanie do 2 metrów. Inwestycja zakłada też budowę dodatkowego odwodnienia i ma być gotowa do 30 października.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu