Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
21/09/2020 - 15:00

Klasyki dla fanów motoryzacji i nie tylko. Zlot zabytkowych aut w Nowym Sączu

Tej imprezy koronawirus nie zniszczył – XII Zlot Zabytkowych Pojazdów już za nami. Zobacz najciekawsze i najpiękniejsze pojazdy, które pojawiły się wczoraj w Miasteczku Galicyjskim.

Zlot Zabytkowych Pojazdów w Nowym Sączu, fot. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Kolejny Zlot Zabytkowych Pojazdów, mimo trudnych warunków epidemiologicznych, odbył się 20 września. To jedna z niewielu imprez masowych w mieście, której organizatorom koronawirus nie pokrzyżował planów.

- Bardzo się cieszymy, że Nowy Sącz wyszedł ze strefy czerwonej. Dzięki temu zlot mógł się odbyć już po raz dwunasty – mówi zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Sławomir Czop.

Zobacz także: Zwiedzanie „po nowemu”. Jak z epidemią koronawirusa radzi sobie sądeckie muzeum

Amerykańskie perełki motoryzacyjne, radziecki Moskwicz czy klasyka PRLu – mały fiat. W Miasteczku Galicyjskim pojawiły się również motocykle z lat 50. Jak podkreślał prezes Stowarzyszenia Galicja, Paweł Tokarz, jednym z ciekawszych modeli był unikatowy egzemplarz Tatry 603. Dawniej samochody te występowały głównie w kolorze czarnym jako limuzyny rządowe. Tatra w innym kolorze jest więc unikatem.

Czytaj także: Tutaj się nie spotkamy. Te sądeckie imprezy zostały odwołane z powodu pandemii

W wydarzeniu wzięły udział 72 załogi z różnych regionów Polski. Samochody można było zobaczyć w Miasteczku Galicyjskim, a po godzinie 15 mieszkańcy Nowego Sącza mogli podziwiać zabytkowe pojazdy i motocykle na ulicach miasta. (PS) Fot. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Najpiękniejsze klasyki zawitały do Nowego Sącza
XII Zlot Zabytkowych Pojazdów odbył się w Miasteczku Galicyjskim. To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Obejrzyj zdjęcia najpiękniejszych klasyków.


Dziękujemy za przesłanie błędu