Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
22/07/2020 - 05:10

Zwiedzanie „po nowemu”. Jak z epidemią koronawirusa radzi sobie sądeckie muzeum

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu jest gotowe, aby przyjąć odwiedzających. Turyści nie zobaczą jednak wszystkiego. Na co muszą się przygotować idąc do Muzeum w Nowym Sączu? Rozmawiamy z zastępcą dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Sławomirem Czopem.

Sławomir Czop, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, fot. Sądeczanin

Po złagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa można już znowu zwiedzać placówki Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Jak wygląda to zwiedzanie „po nowemu” ?

- Liczba turystów z konieczności została ograniczona. Do poszczególnych placówek nie mogą wchodzić duże grupy. To najwyżej pięć osób – wyjaśnia Sławomir Czop, zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Największą  swobodę turyści mają w skansenie, ale ze względów bezpieczeństwa, można tylko spacerować. Chaty są zamknięte, za wyjątkiem trzech drewniany świątyń, które pozostają otwarte.  

Czy turyści przestraszyli się koronawirusa, czy wręcz przeciwnie, zatęsknili za zwiedzaniem? Jak sądeckie muzeum poradziło sobie z kilkumiesięcznym przestojem? – na te i inne pytania w rozmowie z „Sądeczaninem” odpowiada Sławomir Czop.

redakcja@sadeczanin.info

 


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020