Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
07/08/2020 - 09:25

Tutaj się nie spotkamy. Te sądeckie imprezy zostały odwołane z powodu pandemii

Na czwartkowej konferencji minister Szumowski wprowadził w Nowym Sączu (powiat grodzki) i powiecie nowosądeckim powiecie czerwoną. Poza dodatkowymi obostrzeniami (np. limit miejsc w komunikacji miejskiej, zamknięcie siłowni i kin) od soboty dodatkowo obowiązuje zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych. Lista imprez, które padły ofiarą koronawirusa jest długa.

Juwenalia PWSZ w Nowym Sączu, Wilkonalia

Postanowiliśmy zebrać dla was najbardziej istotne wydarzenia, które co roku przyciągały tłumy. W tym roku organizatorzy już poinformowali, że się nie odbędą. Lista mogłaby być jeszcze dłuższa, gdyby liczyć lokalne wydarzenia oraz popularne w naszym powiecie festyny parafialne.

Juwenalia PWSZWilkonalia, bo tak nazywało się to wydarzenie w poprzednich latach, było jednym z pierwszych ofiar pandemii. Studencka impreza odbywała się co roku w maju. W tym roku młodzi ludzie zamiast uczestniczyć w kolorowych pochodach czy bawić się na koncertach, musieli siedzieć w domu. Sądeccy studenci przenieśli wydarzenie na następny rok.

Święto Dzieci Gór, fot. Sądeczanin

Święto Dzieci Gór – W tym roku odbyłaby się 28. edycja międzynarodowego festiwalu dla dzieci. Mali górale mieli występować na scenie przez cały tydzień w połowie lipca. Wydarzenie zostało odwołane i przeniesione na następny rok.

Zobacz również: Przesuńcie termin ślubu - apeluje do narzeczonych szef sanepidu

Pannonica – Jeden z największych i najpopularniejszych festiwali międzynarodowych w powiecie nowosądeckim. Organizatorzy deklarują, że chętnie podjęliby się organizacji wydarzeniu w reżimie sanitarnym. I taki był na początku plan. Jednak przez wzrost zakażeń na Sądecczyźnie wielokulturowy festiwal został odwołany. Miał odbyć się pod koniec sierpnia.Dziękujemy za przesłanie błędu