Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
14/05/2020 - 16:05

Kiedy ruszy rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Nowym Sączu?

Kiedy rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych? Na podanie terminu z niecierpliwością czekają dyrektorzy szkół, którzy chcą pozyskać uczniów do klas pierwszych, jak i sami absolwenci podstawówek, którym zależy na wyborze jak najlepszej szkoły. Jak będzie pod tym względem w Nowym Sączu?

Tegoroczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, niestety przedłuża  się w czasie, a jest to spowodowane pandemią koronawirusa. Młodzież z Nowego Sącza i mieszkająca na terenie powiatu nowosądeckiego, która chce uczyć się w stolicy Sądecczyzny z wytęsknieniem czeka na ogłoszenie terminu rekrutacji do szkół.

Czytaj także: Nowy Sącz: znane terminy matur i egzaminu ósmoklasisty

Na razie wszystko jest jeszcze w zawieszeniu.

- Czekamy w tym momencie na ustalenie terminu rekrutacji – mówi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Terminy będzie ustalało Małopolskie Kuratorium Oświaty. Z pewnością zostaną podane na stronie internetowej kuratorium i za pośrednictwem komunikatów zostaną przekazane wszystkim samorządom.

Szefowa Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta przyznała, że została, w porozumieniu ze specjalistyczną firmą obsługującą elektroniczną rekrutację, została przygotowana oferta edukacyjna, która jest już dostępna na wspomnianej stronie. Oferta obejmuje listę szkół, a także profilów oferowanych przez te placówki.

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)