Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
20/02/2020 - 15:25

Kanalizacja w Moszczenicy: dowiedz się kiedy wjadą z robotami na Twoją posesję

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców Moszczenicy w gminie Stary Sącz. Gmina uruchomiła właśnie terenowy punkt informacyjny, w którym fachowcy udzielają wszelkich informacji na temat budowanej w sołectwie kanalizacji.

Kanalizacja w Moszczenicy: dowiedz się kiedy wjadą z robotami na Twoją posesję

Rozbudowa kanalizacji w gminie Stary Sącz, obok budowy sieci w sercu gminy obejmuje też prace w Gołkowicach, Mostkach i Moszczenicy. Tą część robót, którą firma Mur-Bet – zwycięzca przetargu – wykona w ostatnim z wymienionych sołectw kosztować będzie ponad 8 mln 230 tys. zł. Wykonawca już rozpoczął prace w terenie. A że zaplanowano tu nie tylko budowę przepompowni, ale przede wszystkim położenie aż 7 kilometrów sieci kanalizacyjnej, co wymaga również przełożenia sieci gazowej przedsięwzięcie będzie bardzo skomplikowane od strony logistycznej.

Zobacz też: Stary Sącz: zobacz jak dostać 5 tysięcy na wymianę kopciucha

By sprawnie zorganizować pracę ekip budowlanych, które będą musiały działać również na prywatnych gruntach, gmina wraz z wykonawcą i inżynierem kontraktu już uruchomiła terenowe, stacjonarne biuro, w którym mieszkańcy będą mogli uzyskać wszystkie informacje na temat harmonogramu prac czy ustalić datę wpuszczenia ekipy budowlanej na swój teren.

Biuro zorganizowano w widocznym na zdjęciu kontenerze, który ustawiony został przy głównej drodze powyżej kościoła św. Mikołaja i sklepu przemysłowo spożywczego a więc z centralnym, łatwo dostępnym miejscu. Biuro będzie otwarte dwa dni w tygodniu – w poniedziałek w godzinach od 14.30 do 15.30 i czwartek od 8. do 9.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info  Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu