Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
19/02/2020 - 10:05

Stary Sącz: zobacz jak dostać 5 tysięcy na wymianę kopciucha

Mieszkańcy gminy Stary Sącz, którzy chcą wymienić stary piec węglowy na nowszy, ekologiczny, mogą liczyć na pomoc finansową samorządu i otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Na jakich warunkach?

Stary Sącz: zobacz jak pozyskać 5 tysięcy na wymianę kopciucha

Wsparcie gminy dedykowane jest właścicielom prywatnych nieruchomości. Z projektu wykluczone są budynki, w których prowadzona jest dzielność gospodarcza. W ramach projektu samorząd pokryje 50 procent kosztów kwalifikowanych, czyli kosztów demontażu starego kotła i zakup oraz zainstalowanie nowego. Przy czym kwota dofinansowania nie może być wyższa niż 5 tysięcy złotych.

Zobacz też: Nowe linie autobusowe w gminie Stary Sącz już od marca!

By pozyskać dofinansowanie trzeba najpierw złożyć wniosek, który potem zostanie rozpatrzony przez urzędników. Złożenie wniosku nie oznacza pozyskania dotacji, gwarancją zabezpieczenia środków będzie dopiero umowa podpisana z gminą po jego pozytywnym rozpatrzeniu. Dlatego władze Starego Sącza podkreślają, że ci, którzy zakupią i zainstalują nowy piec przed dopełnieniem tych formalności, dofinansowania nie otrzymają. Szczegółowy regulamin akcji i wszystkie niezbędne druki dostępne są TUTAJ.

Szczegółowych informacji udzielają też urzędnicy z Referatu Ochrony Środowiska, z którymi można się skontaktować pod numerem tel. 18 446 02 70 wew. 148

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020