Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
14/03/2017 - 10:05

Józef Leśniak poprowadzi PiS do zwycięstwa w wyborach samorządowych?

Jeden z dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości z gminy Chełmiec, Józef Leśniak lub Jan Duda, będzie koordynatorem powstawania list oraz formułowania lokalnych postulatów przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Prezes Jarosław Kaczyński już wybrał, ale na razie żaden z kandydatów nie otrzymał jeszcze nominacji. Wszystko wskazuje na to, że będzie to poseł Leśniak.

Koordynatorem przygotowań do wyborów samorządowych 2018 na szczeblu wojewódzkim będzie poseł z chrzanowa Jarosław Szlachetka. Każdy z okręgów wyborczych będzie miał tez swojego specjalnego koordynatora - tak zdecydował Jarosław Kaczyński.

– Powoli nadchodzi moment formułowania list wyborczych, zgłaszania kandydatów. To bardzo długi i odpowiedzialny proces – mówi Wiesław Janczyk, pełnomocnik PiS w okręgu nr 14, wiceminister finansów.

Zobacz: Wiesław Janczyk: Nie mogliśmy poprzeć Donalda Tuska

W okręgu nr 14 wyznaczony został już koordynator odpowiedzialny m.in. za przygotowanie list. Kto nim został?

- Taką osobą będzie poseł, który jest po raz pierwszy w sejmie. Chodzi o to, żeby wyzwolić energię dla osób, które są w parlamencie po raz pierwszy. W naszym okręgu wielu parlamentarzystów sprawuje mandat po raz kolejny i jest mocno zaangażowanych w prace w komisjach i rządzie.

Jarosław Kaczyński podjął taką decyzję, żeby właśnie wykorzystać tę świeżą energię i entuzjazm przy formułowaniu programu dla naszego regionu i województwa oraz ocenie obecnej kadencji samorządów - dodaje Janczyk.

Nazwisko koordynatora ma zostać przekazane do wiadomości w najbliższym czasie. Według naszych ustaleń będzie to poseł Józef Leśniak, wcześniej dwukrotnie rany powiatu nowosądeckiego.

- Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Nie otrzymałem w tej sprawie nominacji, wiec nie będę tego komentował – mówi naszemu portalowi Józef Leśniak.

[email protected], fot. JB - na zdjęciach Józef Leśniak i Jan Duda

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu