Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
03/03/2020 - 19:10

Jak znaleźć nowy adres w Żeleźnikowej Wielkiej?

Po zmianach administracyjnych w Żeleźnikowej Wielkiej, można natknąć się na problemy z nowym nazewnictwem „starych adresów”. Jak temu zaradzić?

wyszukiwarka adresów w Żeleźnikowej Wielkiej

Jak mówi jedna z łacińskich sentencji „Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka”. Stąd też, w związku z wprowadzonymi zmianami administracyjnymi na terenie miejscowości Żeleźnikowa Wielka, o których pisaliśmy w materiale Żeleźnikowa Wielka: wymień taniej dowód rejestracyjny, na stronie urzędu gminy w Nawojowej można skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki. Do czego służy? Dzięki aplikacji na stronie gminy, łatwiej znaleźć nowe ulice i numery domów w oparciu o poprzednie dane adresowe.

Dotychczas, adres zamieszkania stanowiła nazwa miejscowości oraz numer domu. Po zmianach, jest nim nazwa ulicy z nadanym na nowo numerem budynku. Dlatego, aby znaleźć nowy adres, w polu wyszukiwarki „Stary numer adresowy”, należy wpisać stosowną liczbę, bądź cyfrę. Po zatwierdzeniu przyciskiem „szukaj”, poniżej wspomnianego okienka, system pokaże nam dokładny nowy adres, którego poszukujemy.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Pixabay, UG NawojowaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe