Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 maja. Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry
24/11/2021 - 09:00

Kalendarz dni wolnych 2022. Jak zapolować na długie weekendy w nowym roku

Mamy dopiero połowę listopada ale już teraz warto przewertować kalendarz i zaplanować urlop na zbliżający się wielkimi krokami rok 2022. Szykuje się pole do kombinacji, co pozwoli zyskać dodatkowe wolne dni. Szału jednak nie będzie. Pod tym względem kalendarz dni wolnych 2022 nie jest łaskawy, bo wiele świąt przypada w weekend.

Długie weekendy 2022.  Jest ich w sumie osiem

  • styczeń (6-9 stycznia)
  • kwiecień (16-18 kwietnia)
  • kwiecień/Maj (30 kwietnia – 3 maja)
  • czerwiec (16-19 czerwca)
  • sierpień (13-15 sierpnia)
  • październik/Listopad (29 października – 1 listopada)
  • listopad (11-13 listopada)
  • grudzień (24-26 grudnia) 

Czytaj też Jego ostatnia wizja się spełniła. Potworna przepowiednia Jackowskiego  

Najbliższa okazja do przedłużonego weekendu nadarzy się już niebawem.  Tym razem 1 stycznia przypada na sobotę, co oznacza, że pracodawca musi nam oddać ten dzień. Święto Trzech Króli,  6 to stycznia, we czwartek.  Jeśli odebranym dniem za Nowy Rok będzie piątek 7 stycznia,  zrobi się z tego długi czterodniowy weekend. Ci, którzy zdecydują się na dłuższy wypoczynek i złożą wniosek o trzy dni urlopu– 3, 4 i 5 stycznia  będą mieć  aż 9 dni wolnego od pracy.

Kolejny odpoczynek szykuje się dopiero na Wielkanoc. W przyszłym  roku wypada 17 i 18 kwietnia.  Jeśli weźmiemy dwa dni urlopu 14 kwietnia, we czwartek, i  15 kwietnia, w piątek,  zyskujemy pięć wolnych dni.

Ostrzycie sobie zęby na długi majowy weekend? W przyszłym roku szału nie będzie. 30 kwietnia to sobota. 1 maja wypada w niedzielę, a 3 maja we wtorek.  Żeby  odpocząć przez cztery dni pod rząd, trzeba wziąć jeden dzień wolny, 2 maja.  Ci, którzy zdecydują się na długi dziewięciodniowy wariant, mogą wziąć cztery  dni urlopu, 2, 4, 5 i 6 maja.  

Czytaj też To prawdziwa kredytowa rewolucja. Można wreszcie postawić dom i kupić własne M

Kolejna laba od pracy szykuje się przy okazji uroczystości Bożego Ciała, które będziemy obchodzić 16 czerwca. Święto zawsze przypada w czwartek. Przy złożeniu wniosku o urlop w piątek 17 czerwca, weekend będzie przedłużony do czterech dni.

Na kolejny długi  weekend  możemy liczyć  w sierpniu. W tym roku stałe święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które jak zawsze przypada na piętnasty dzień miesiąca,  to poniedziałek. Tak więc 13-14 sierpnia przedłuża się o jeden dzień. Jest też druga, wypasiona opcja. Wystarczy wziąć cztery dni wolnego (16-19 sierpnia), a urlop będzie trwał aż dziewięć dni. 

Czytaj też Musisz zgłosić, czym palisz w piecu. Pobierz formularze, uniknij grzywny

Kolejną szansę na długi weekend daje połączenie urlopowych dni z uroczystością Wszystkich Świętych. Pierwszy listopada  przypada na wtorek.  Jeśli ktoś zdecyduje się na wzięcie wolnego 31 października czyli w poniedziałek, wydłuży wypoczynek o dwa dni.  Jeśli ktoś zdecyduje na wzięcie trzech dni urlopu (3, 4 i 5 listopada), można uzyskać aż dziewięć dni wolnego pod rząd.

Jak zaplanować koniec grudnia?  Boże Narodzenie w 2022 roku czyli 25 i 26 grudnia, to niedziela i poniedziałek. Wigilia będzie więc w sobotę. Weekend wydłuży nam się tylko o jeden dzień.  Amatorzy dłuższego wypoczynku będą brali wolne po świętach a przed Sylwestrem, czyli na cztery  dni, od 27 do 30 grudnia. Ale i tu   kalendarz nam nie sprzyja. Ostatni dzień roku będziemy żegnać w weekend 31 grudnia.  To sobota, a 1 stycznia 2023 roku to niedziela. ([email protected]) fot. pixaby






Dziękujemy za przesłanie błędu