Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
19/09/2020 - 13:05

Czego chcemy w Nowym Sączu. Jest już lista projektów budżetu obywatelskiego

Ponad trzy miliony złotych, tyle pieniędzy jest do podziału w ramach sądeckiego budżetu obywatelskiego. Magistrat właśnie ogłosił listę propozycji. Jest w czym wybierać.

To w sumie siedemdziesiąt propozycji.  Magistrat opublikował listę projektów zgłoszonych  do sądeckiego budżetu obywatelskiego. Na co stawiają mieszkańcy Nowego Sącza?

Przede wszystkim chcą budowy nowych parkingów, remontów dróg, chodników, ścieżek rowerowych,  także budowy nowych boisk sportowych i placów zabaw dla dzieci. Do głosowania zostały też dopuszczone projekty, które sprawią, że Nowy Sącz będzie bardziej zielony poprzez posadzenie nowych drzew, krzewów i kwiatów. To mają być zielone płuca miasta.

Czytaj też Wraca sprawa Macieja Kurpa z STBS, który znalazł się w opałach  

Część mieszkańców postawiła na kulturę. To między innymi pomysł na montaż instrumentów muzycznych w przestrzeni miejskiej, co pozwoli na organizowanie zajęć edukacyjnych i  organizację mini koncertów plenerowych.

Czytaj też Już postanowione. Most północny na Dunajcu w Nowym Sączu ma nazwę

Do podziału w sądeckim budżecie obywatelskim jest ponad trzy miliony złotych. Głosowanie rusza z pierwszym dniem  października i potrwa tydzień.

Zobacz listę wszystkich projektów. Kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)