Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
16/09/2020 - 17:00

Już postanowione. Most północny na Dunajcu w Nowym Sączu ma nazwę

Most na Dunajcu, przy północnej obwodnicy Nowym Sączu zostanie nazwany imieniem Lecha i Marii Kaczyńskich. Tak większością głosów, zdecydowali radni, choć jak zawsze nie obyło się bez dyskusji.

Z wnioskiem o nadanie imienia wystąpił sądecki poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Inicjatywę poparli sądeccy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości - Wybieram Nowy Sącz.

- Mam nadzieję, że ta nazwa i projekt uchwały zostanie przyjęty ponad podziałami –  mówiła w rozmowie z „Sądeczaninem” przewodnicząca rady miasta  Iwona Mularczyk. – Mam też nadzieję, że również radni z innych klubów poprą tę inicjatywę.  - Pragniemy godnie upamiętnić śp. Lecha Kaczyńskiego, który nie tylko był związany z naszym miastem, ale przede wszystkim był prezydentem naszego państwa.

Czytaj też Prezydentowi Handzlowi chce się płakać. Co się takiego stało w Nowym Sączu?  

Jednomyślności jednak nie było. A zanim radni uchwałę przegłosowali, nie obyło się bez dyskusji.

Przeciw nazwaniu przeprawy imieniem Lecha i Marii Kaczyńskich był Józef Hojnor. Jego zdaniem, śp. prezydent został w  już doceniony tytułem Honorowego Obywatela Nowego Sącza, a w sali obrad stanęło jego popiersie. Radny stwierdził, że należy sięgać po lokalne postacie.

Były też głosy, żeby most nazwać imieniem ofiar katastrofy smoleńskiej 2010.  Za taką nazwą optowali Grzegorz Fecko i Leszek Zegzda z  Koalicji Obywatelskiej  

Ostatecznie  za nazwaniem mostu imieniem Lecha i Marii Kaczyńskich było osiemnastu radnych. 

Czytaj też Ale widok! Nasunęli już kawał przęsła na most gigant w Kurowie [WIDEO][ZDJĘCIA] 

Za taką decyzją opowiedzieli się w głosowaniu Iwona Mularczyk, Teresa Cabała, Dawid Dumana, Artur Czernecki, Krzysztof Dyrek, Krzysztof Głuc, Barbara Jurowicz, Michał Kądziołka, Janusz Kwiatkowski, Ilona Orzeł, Andrzej Pancerz, Wojciech Piech, Maciej Prostko, Maciej Rogóż, Krystyna Witkowska, Leszek Zegzda, Grzegorz Fecko i Krzysztof Ziaja.

Od głosu wstrzymali się Tadeusz Gajdosz, Leszek Gieniec, Grzegorz Ledziński i Jakub Prokopowicz.  

Przeciw takiej decyzji był tylko Józef Hojnor. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu