Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
14/05/2019 - 10:50

Co dzieje się z nawierzchnią nowego mostu heleńskiego? Prezydent zlecił audyt

Kilka dni temu pierwsi kierowcy przejechali przez nowy most im. marszałka Józefa Piłsudskiego zwany heleńskim, a już alarmują nas czytelnicy. Według nich pojawiły się problemy. O co chodzi? O asfaltową nawierzchnię, która została położona na płycie mostu.

Jeden z naszych czytelników zwraca uwagę, że według niego nawierzchnia jest nierówna. I, jak zaznacza nie jest to tylko jego spostrzeżenie.

- Jako mieszkaniec długo czekałem na oddanie nowego mostu heleńskiego – pisze w liście do naszej redakcji pan Dariusz. - W końcu się doczekałem. Nie byłem taki narwany, aby jechać o północy na otwarcie. Pojechałem przed szóstą rano do pracy. Wrażenia: most jest wielki, wręcz ogromny, ale ma źle ułożoną nawierzchnię asfaltową. Po prostu jest nierówno. Trzepie, jak na starej Starowiejskiej (przed remontem). Myślałem, że może ja przesadzam z tą nierównością, ale od tamtego czasu minęło już parę dni i o nierównej nawierzchni słyszę od każdego kto jechał tym mostem. Jedni to bagatelizują, a innych to strasznie wkurza, bo w końcu trochę kosztował!

Czytaj także: Nowy Sącz: co dzieje się z mostem w obwodnicy północnej?

Nowa Krakowska jest równa jak stół, czyli można równo wylać asfalt. A nowy most to rozpacz. Jak można odebrać taką robotę?

- Do tego czasu pozostaje rozpędzać się do 100km/h (wtedy nierówności są mniej odczuwalne) i liczyć na to, że z czasem powstaną koleiny, w których będzie równiej – ironizuje nasz czytelnik.

Uważa także, że gdyby był należyty nadzór nad inwestycjami obwodnica Zachodnia nie sypałaby się, a most północny nie rozpalał obaw.

- Może już czas powiedzieć dość tej fuszerki i zacząć egzekwować umowy! – dosadnie stwierdza.

Co na to prezydent miasta Ludomir Handzel?

- Oczywiście już wielokrotnie przejeżdżałem przez most – mówi prezydent. – Przyznam się nie odniosłem takiego wrażenia, że nawierzchnia miałaby być nierówna, ale jest to kolejny taki sygnał, więc poleciłem wiceprezydentowi Arturowi Bochenkowi zlecenie audytu, by zbadać sytuację.

Czytaj także: Znowu otwierali most heleński. Tym razem za dnia i z... kwasem [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Most jest objęty kilkuletnią gwarancją.

- Zobaczymy, jakie będą wyniki audytu. Jeśli spostrzeżenia i uwagi mieszkańców się potwierdzą, to bezwzględnie będziemy podejmować odpowiednie kroki – dodał prezydent.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu