Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
13/05/2019 - 15:55

Nowy Sącz: co dzieje się z mostem w obwodnicy północnej?

Wśród sądeczan, jeszcze przed otwarciem nowego mostu im. marszałka Józefa Piłsudskiego rozeszła się pogłoska jakoby po dopuszczeniu do ruchu tej przeprawy zostanie natychmiast wyłączony z ruchu most w ciągu obwodnicy północnej. Mieszkańcy, jeden drugiemu przekazywali informacje o ponoć uszkodzonym przęśle.

Taka informacja zaniepokoiła wielu mieszkańców. O tym wspominali między innymi dwaj sądeczanie, którzy przyszli w sobotę pod zamek na uroczystość otwarcia mostu im. marszałka Piłsudskiego.

Za ciosem poszedł Artur Czernecki, radny miasta, który złożył interpelację do prezydenta Ludomira Handzla w tej sprawie. Zapytał w niej o stan przeprawy na rzece Dunajec. Wyraził w interpelacji swoją obawę o ewentualne wyłączenie mostu znajdującego się w obwodnicy północnej z ruchu. Nawiązał do tego, że miało dojść ponoć do pęknięcia przęsła lub innych uszkodzeń. Na razie nie otrzymał w tej sprawie odpowiedzi od prezydenta miasta.

O to, czy miasto rozważa ewentualne zamknięcie mostu na Dunajcu w ciągu obwodnicy północnej zapytaliśmy w biurze prasowym Urzędu Miasta Nowego Sącza.

- Nie ma planów zamknięcia tego mostu. Nie mieliśmy żadnych sygnałów, jakoby przęsło miało być uszkodzone. Na bieżąco są prowadzone przeglądy i drob

ne prace konserwatorskie – powiedziała Sądeczaninowi.info Monika Zagórowska z biura prasowego Urzędu Miasta.

W tej sprawie głos zabrał również prezydent Ludomir Handzel. Na swoim profilu w serwisie społecznościowym zdementował krążące pogłoski o rzekomym zamknięciu mostu w ciągu obwodnicy północnej.

- Uspokajam sądeczan – napisał prezydent. - Na dzień dzisiejszy żaden z mostów nie posiada decyzji zakazującej użytkowania. Informuję, iż Miejski Zarząd Dróg jest w trakcie procedury corocznych przeglądów technicznych.

Prezydent podał, że most w ciągu obwodnicy północnej przeszedł we wrześniu ubiegłego roku przegląd techniczny. Nie było wtedy żadnych uwag co do stanu technicznego przeprawy. Kolejny przegląd jest zaplanowany we wrześniu tego roku.

- Po sezonie zimowym nie zaobserwowano żadnych negatywnych stanów budzących niepokój zarządcy drogi – dodał prezydent.

[email protected], fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu