Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
03/09/2019 - 13:30

Wypadek w Świniarsku. Kilkanaście osób wciąż pozostaje w szpitalach

Jedna osoba nie żyje, a kilkanaście wciąż przebywa w pięciu szpitalach na terenie Małopolski. Sądeccy policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają, jak doszło do tej tragedii.

Mieszkańcy Świniarska są wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się wczoraj w ich miejscowości. Ciężarówka zderzyła się czołowo z autobusem. W wypadku brał udział również samochód osobowy. Jak udało nam się dowiedzieć, autobusem kursowym podróżowało aż 35 osób. W większości byli to uczniowie w wieku od 15 do 17 lat, którzy wracali z rozpoczęcia roku szkolnego. Samochodem podróżowały 2 osoby, a ciężarówką sam kierowca.

Zobacz też Wypadek autobusu z uczniami w Świniarsku. Jak doszło do tej tragedii?

16 osób wciąż przebywa w pięciu szpitalach na terenie Małopolski. Stan kilku osób jest bardzo ciężki. Niestety nie udało się uratować 85-letniego mieszkańca Świniarska. W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Nowym Sączu lekarze toczyli dramatyczną walkę o jego życie. Był długo reanimowany. Niestety nie udało się przywrócić akcji serca.

Jednym z poszkodowanych we wczorajszym wypadku jest kleryk z Zakonu Pijarów. Został on przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie, gdzie przeszedł skomplikowaną trwającą dziesięć godzin operację. Ojcowie Pijarzy apelują o modlitwę w jego intencji.

Czytaj też Świniarsko. Wypadek autobusu z uczniami pod Nowym Sączem. AKTUALIZACJA [WIDEO] 

Mieszkańcy Świniarska jednoczą się z wszystkimi poszkodowanymi i ich bliskimi. Dzisiaj rano o godz. 6.30 w kościele parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polskiej w Świniarsku została odprawiona msza w ich intencji.

Na Facebooku niemal natychmiast po wypadku pojawił się komunikat o zbiórce krwi dla rannych. Można w niej wziąć udział zgłaszając się do punktu krwiodawstwa mieszczącego się w Nowym Sączu przy ul. Kazimierza Wielkiego 9 A na pierwszym piętrze. Punkt otwarty jest w godzinach od 7 do 12.

By oddać krew trzeba mieć skończone 18 lat i wylegitymować się dowodem osobistym albo innym dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło wczoraj całodobową infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w tym zdarzeniu. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odwołał całodobowy dyżur telefoniczny. Jednak każdego dnia w godzinach 7.30 - 15.30 w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego wciąż można uzyskać potrzebne informacje.

W przypadku konieczności uzyskania informacji po godz. 15:30, należy kontaktować się z dyżurnymi Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu pod numerem telefonu:18 448-69-10 albo 18 448-69-11.

Jak udało nam się dowiedzieć, dzisiaj rano sądecka policja przekazała dokumenty w sprawie wypadku do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, która będzie prowadzić w tej sprawie dochodzenie.

RG [email protected], [email protected], Fot. OSP Brzezna, OSP Niskowa

Świniarsko: tragiczny wypadek autobusu przewożącego dzieci
Nawet 28 osób mogło uczestniczyć w wypadku autobusu przewożącego nastolatków, którzy dziś rozpoczęli rok szkolny. Duo wypadku doszło w Świniarsku pod Nowym Sączem.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)