Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
26/01/2018 - 14:35

Wielki sukces "Wampiriady": 135 zarejestrowanych osób i 18 litrów zebranej krwi

„Wampiriada” dobiegła końca. Organizatorzy nie spodziewali się, że akcja będzie cieszyć się tak wielkim zainteresowaniem sądeczan. Krew oddało 36 osób. Udało się jej zebrać aż 18 litrów. Chętnych było znacznie więcej, ale z różnych powodów nie mogli jej oddać, choćby z powodu zażywanych leków. Wielkim sukcesem okazała się także rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Zapisało się aż 135 osób.

Od samego rana przed salami, w których pobierano krew i rejestrowano potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, ustawiały się długie kolejki. Organizatorzy nie spodziewali się, że aż tyle osób odpowie na zaproszenie.

- Ta akcja udała się tylko dzięki studentom pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego, którzy chętnie pomogli ją zorganizować, a potem sami wzięli w niej udział – opowiada z uśmiechem Maria Merklinger-Soma, organizatorka „Wampiriady”.  

Zobacz też Sądeccy studenci biorą sprawy w swoje ręce: Mówią STOP białaczce. Dołącz i Ty do akcji „Wampiriada”

W akcji wzięło udział około siedemset osób. Szczególnie byli to studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, ale także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół numer 4. Licznie przybyli też mieszkańcy Sądecczyzny, którzy dowiedzieli się o akcji z mediów.  

Zobacz też Dołącz do akcji „Wampiriada”. Podziel się krwią. Chorzy liczą na Ciebie

- Krew oddaję po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Takie akcje, jak „Wampiriada” są bardzo pożyteczne i konieczne. Możemy oddać krew tym, którzy jej bardzo potrzebują  - mówi Jakub Stawiarski, uczeń I LO w Nowym Sączu.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film KS

"Wampiriada" zakończyła sie wielkim sukcesem: Zebrano 18 litrów krwi i zarejestrowano 135 osób
„Wampiriada” dobiegła już końca. Organizatorzy nie spodziewali się, że akcja będzie cieszyć się tak wielkim zainteresowaniem sądeczan.


Dziękujemy za przesłanie błędu