Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
18/05/2019 - 18:35

Wespół w zespół w samorządzie. Razem naprawdę można więcej

Polsko-Węgierskie Forum to nie tylko debaty, kuluarowe dyskusje, to także warsztaty, które dają szansę na zyskanie efektywnego partnerstwa między samorządowcami obu krajów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się Centra Aktywnego Wypoczynku, przedsięwzięcie realizowane na Sądecczyźnie.

Koordynowane przez Fundację Sądecką przedsięwzięcie to niemal 17 kilometrów nowych ścieżek biegowo-rowerowych wraz z towarzyszącą im infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, ale włodarze miast i gmin już zapowiadają, że to na pewno nie koniec starań o budowę kolejnych takich tras.

Czytaj też Rzucają wszystko i gnają w rodzinne strony na Zjazd Sądeczan. I tak co roku

Tego rodzaju inwestycje dowodzą, że razem można więcej zdziałać – mówią zgodnie Maria Zawada – Bilik z wydziału promocji i współpracy zagranicznej urzędu miasta w Tarnowie i dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach. – U nas także realizujemy podobny projekt.

Takie inwestycje czynią regiony bardziej atrakcyjnymi dla tych wszystkich, którzy cenią aktywny wypoczynek. Chodzi zarówno o turystów jak mieszkańców. Ich dodatkowym plusem jest, że stanowią uzupełnienie tras rekreacji rowerowej budowanych już przez samorząd województwa.

Czytaj też Ściągnął do Sącza Węgrów. Co znowu wymyślił Zygmunt Berdychowski

Jak dodają tarnowscy samorządowcy, Forum Polsko-Węgierskie to doskonała inicjatywa, która daje szanse ma nawiązanie zagranicznej współpracy między bratankami, którzy są zainteresowani wspólnymi przedsięwzięciami związanymi z rozwojem turystyki.

[email protected] fot Piotr DtroździkDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)