Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
06/11/2017 - 11:35

Ukradli Matkę Boską!? [WIDEO]

Czytelnicy zaalarmowali nas, że zniknęła figurka Matki Boskiej z kapliczki stojącej na posesji w narożniku ulic Rejtana i Śniadeckich. – Co się stało z Matką Boską? To taka piękna figurka i ma niemałą wartość historyczną – komentują.

Pojechaliśmy na miejsce. Figurki rzeczywiście nie ma. Został sam cokół, wokół którego widać jeszcze w miarę świeże kwiaty. Co to znaczy? Że rzeczywiście ktoś o kapliczkę dbał, mimo że sama posesja jest już od dawna opuszczona.

W obawie, że figurka padła łupem złodziei a jednocześnie z nadzieją, że może trafiła do konserwacji zadzwoniliśmy do sądeckiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Zobacz też: Duże pieniądze na małe kapliczki

- Proszę się nie martwić, figurka ma się dobrze, nikt jej nie ukradł- słyszymy od kierownika, który wyjaśnił nam, że właściciele nieruchomości chcą tu inwestować i kapliczka wchodziła im w paradę w plany zagospodarowania terenu.

Jednocześnie dowiedziała się o tym mieszkanka podsądeckiej miejscowości, która od wielu lat do owej kapliczki jest mocno przywiązana i na własny koszt się nią zajmowała. – Pani opowiadała nawet, że modliła się tu w konkretnej intencji i modlitwy te zostały wysłuchane, więc figurka ma dla rzeczywiście wielką wartość.

Dzięki życzliwości urzędników obie strony się dogadały i figurka Matki Boskiej trafiła na posesję swojej opiekunki. – I pewnie będzie się tam miała dużo lepiej niż tutaj – podsumowuje urzędnik.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)