Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
26/10/2020 - 07:00

To się może zdarzyć w Sączu? Zwolennicy aborcji przypuścili atak na kościoły

„ To jest wojna”, to hasło protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnemu, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją, zamienia się w wojnę prawdziwą? Najpierw były marsze uliczne, także w Nowym Sączu, teraz manifestanci w niedzielę wdarli się do kościołów, żeby przerywać msze.

Czytaj też „To jest wojna”. Ulicami Nowego Sącza przeszło kilkuset protestujących sądeczan 

- Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! – wpis o tej treści pojawił się w mediach społecznościowych na fanpage’u Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Sobota, 24 października 2020

Zwolennicy prawa do aborcji próbowali się wedrzeć między innymi  do katedry świętego Jana w Warszawie. W kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy nabożeństwo zakłócili.  Do sieci trafiło zdjęcie aktywisty stojącego tyłem do księdza, z napisem „Módlmy się o prawo do aborcji”.

Foto: Weronika Zawadzka Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Warszawa #SłowoNaNiedzielę

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Niedziela, 25 października 2020

 Manifestanci wdarli się też do katedry w Poznaniu.

Do ataków aborcyjnych aktywistów na kościoły odniósł się Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który w opublikowanym oświadczeniu podkreślił, że stanowisko Kościoła katolickiego na temat prawa do życia jest niezmienne i publicznie znane.

-Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu – cytował Encyklikę Jana Pawła II Evangelium Vitae. - Nic i nikt nie może dać prawa do zabicia niewinnej istoty ludzkiej, czy to jest embrion czy płód, dziecko czy dorosły, człowiek stary, nieuleczalnie chory czy umierający.

Abp Gądecki podkreślał, że to nie Kościół stanowi prawo i  to nie biskupi podejmują decyzje o zgodności bądź niezgodności ustaw z Konstytucją RP. Kościół ze swej strony nie może jednak przestać bronić życia, ani też zrezygnować z głoszenia, że każdą istotę ludzką trzeba chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci – argumentuje arcybiskup.  

Czyta też  Na Sadecczyźnie ludzie dadzą się pokroić za Pana Boga...

W tej kwestii – jak często powtarza papież Franciszek - Kościół nie może iść na żaden kompromis, ponieważ stałby się winnym kultury odrzucania, która jest dzisiaj tak bardzo rozpowszechniona, dotykając zawsze najbardziej potrzebujących i bezbronnych.  

W oświadczeniu, Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że wulgaryzmy, przemoc, obelżywe napisy i zakłócanie nabożeństw oraz profanacje, których dopuszczono się w ostatnich dniach – mimo iż mogą one pomóc niektórym osobom w rozładowaniu ich emocji – nie są właściwą metodą działania w demokratycznym państwie.

Nienawistny polski Kościół Katolicki bawi się w politykę i źle obstawił. Gdyby nie policja, kler wywieziono by na...

Opublikowany przez Bart Staszewski Niedziela, 25 października 2020

 Wyrażam mój smutek w związku z tym, że dzisiaj w wielu kościołach, uniemożliwiono osobom wierzącym modlitwę i przemocą odebrano prawo do wyznawania swojej wiary – czytamy w oświadczeniu. (jagienka.michalik@sadeczanin.info, fot. screen YouTube)Dziękujemy za przesłanie błędu