Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/11/2023 - 13:55

Radny Leszek Gieniec: powierzenie zadań własnych spółce NOVA to najlepsza alternatywa

To już, można powiedzieć, ostatni dzwonek na to, aby spółka NOVA w Nowym Sączu, która zarządza wysypiskiem odpadów, która świadczy w mieście usługi związane z odbiorem od mieszkańców odpadów komunalnych i ich zagospodarowaniem wybudowała pięć hal na potrzeby przetwarzania odpadów.

Według Leszka Gieńca, wiceprzewodniczącego klubu Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla jest to istotna, wręcz kluczowa kwestia zarówno dla miasta, jak i jego mieszkańców.

- Ustawa, która będzie obowiązywać od końca przyszłego roku zakłada, że linie sortownicze muszą być zadaszone, czyli muszą być zamknięte – mówi Leszek Gieniec. – Budowa hal jest niezbędna po to, żeby nie trzeba było zlecać sortowania innemu podmiotowi.

Jak zaznacza nasz rozmówca, gdyby doszło ewentualnie do takiej sytuacji spowodowałoby to z pewnością zwiększenie kosztów, związanych z gospodarką odpadami. Według radnego Gieńca forma powierzenia zadań własnych spółce, która w stu procentach jest spółką miejską, jest najlepszą alternatywą dla tej spółki, ale i miasta.

- Powierzenie zadań własnych spółce to nic innego jak otrzymanie gwarancji, że będzie funkcjonowała i będzie miała stały przychód z miasta. – Ta inwestycja musi być z czegoś zrealizowana.

Cała rozmowa z radnym Leszkiem Gieńcem w materiale filmowym.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Dziękujemy za przesłanie błędu